maanantai, 31 joulukuu 2018 23:26

Nuorten MM-kisojen ohjelma, tulokset, taulukot, kokoonpanot ja tilastot

Kirjoittanut
ERINOMAISUUDEN TAVOITTELU

Otteluohjelman ajat ovat Suomen aikaa.
All game starting times are expressed in Finnish local time

Otteluohjelma - Lohko A
CZE
SUI
2 - 1 JA
CAN
DEN
14 - 0
RUS
DEN
4 - 0
SUI
CAN
2 - 3
CZE
RUS
1 - 2
DEN
SUI
0 - 4
CAN
CZE
5 - 1
SUI
RUS
4 - 7
DEN
CZE
0 - 4
RUS
CAN
2 - 1
Otteluohjelma - Lohko B
USA
SVK
2 - 1
FIN
SWE
1 - 2
SVK
SWE
2 - 5
FIN
KAZ
5 - 0
KAZ
USA
2 - 8
SVK
FIN
1 - 5
SWE
USA
5 - 4 JA
KAZ
SVK
2 - 11
SWE
KAZ
4 - 1
USA
FIN
4 - 1
Otteluohjelma - Playoff
Karsintasarja (2 voittoa)
KAZ
DEN
4 - 3
DEN
KAZ
0 - 4
Puolivälierät
SWE
SUI
0 - 2
CAN
FIN
1 - 2 JA
USA
CZE
3 - 1
RUS
SVK
8 - 3
Välierät
RUS
USA
1 - 2
FIN
SUI
6 - 1
Pronssiottelu
RUS
SUI
5 - 2
Finaali
USA
FIN
2 - 3
Sarjataulukko - Lohko A
Joukkue
O
TM
PM
P
1. RUS
4
15
6
12
2. CAN
4
23
5
9
3. CZE
4
8
8
5
4. SUI
4
11
12
4
5. DEN
4
0
26
0
Sarjataulukko - Lohko B
Joukkue
O
TM
PM
P
1. SWE
4
16
8
11
2. USA
4
18
9
10
3. FIN
4
12
7
6
4. SVK
4
15
14
3
5. KAZ
4
5
28
0
Pelaajat - Top 10
Pelaaja
Joukkueet
M
S
P
1.
DENISENKO Grigori
RUS
4
5
9
2.
HEPONIEMI Aleksi
FIN
3
6
9
3.
GATIYATOV Artur
KAZ
5
3
8
4.
POEHLING Ryan
USA
5
3
8
5.
FROST Morgan
CAN
4
4
8
6.
ROMANOV Alexander
RUS
1
7
8
7.
KURASHEV Philipp
SUI
6
1
7
8.
SLEPETS Kirill
RUS
5
2
7
9.
TALVITIE Aarne
FIN
4
3
7
10.
CHMELEVSKI Sasha
USA
4
3
7

Olet nyt

Lisää U20 MM-uutisia

U20 NUORTEN MM-KISAT 2019

Alle 20-vuotiaiden maailmanmestaruudesta pelattiin Kanadan Vancouverissa ja Victoriassa 26.12.2018 - 5.1.2019.


Kisaviestinnässä käytimme hashtageja #U20fi #NuoretLeijonat #WJC2019


LOHKOJAKO
Alkulohko A (Vancouver):
Kanada
Sveitsi
Tanska
Tshekki
Venäjä

Alkulohko B (Victoria):
Kazakstan
Ruotsi
Slovakia
Suomi
USA


SUOMEN OTTELUT:
Alkulohko:

To 27.12. 05:30
Suomi 1-2 Ruotsi Kooste
Pe 28.12. 05:30
Suomi 5-0 Kazakstan Kooste
Su 30.12. 01:30
Slovakia 1-5 Suomi Kooste
Ti 01.01. 05:30
USA 4-1 Suomi Kooste
Puolivälierät:
Ke 02.01. 23:00
Ruotsi 0-2 Sveitsi Kooste
To 03.01. 01:30
Kanada 1-2 JA Suomi Kooste
To 03.01. 03:00
USA 3-1 Tshekki Kooste
To 03.01. 05:30
Venäjä 8-3 Slovakia Kooste
Välierät:
Pe 04.01. 23:00
Välierä 1:
Venäjä 1-2 USA Kooste
La 05.01. 03:00
Välierä 2:
Suomi 6-1 Sveitsi Kooste
Mitaliottelut:
La 05.01. 23:00
Pronssiottelu:
Venäjä 5-2 Sveitsi Kooste
Su 06.01. 03:00
Loppuottelu:
USA 2-3 Suomi Kooste


KOKO OTTELUOHJELMA JA TULOKSET


IIHF:N VIRALLISET KISASIVUT


SUOMEN MM-JOUKKUE

Maalivahdit:
1 Luukkonen Ukko-Pekka
30 Lehtinen Lassi
31 Lindberg Filip
Puolustajat:
2 Laaksonen Oskari
3 Utunen Toni
7 Vaakanainen Urho
15 Jokiharju Henri
21 Latvala Otto
34 Heinola Ville
36 Honka Anttoni
Hyökkääjät:
10 Heponiemi Aleksi
12 Vainionpää Samuli
13 Puustinen Valtteri
18 Engberg Teemu
19 Kupari Rasmus
20 Tolvanen Eeli
22 Virtanen Santeri
23 Nyman Linus
24 Kakko Kaapo
25 Talvitie Aarne
27 Ylönen Jesse
28 Moilanen Sami
29 Lundell Anton


MM-KISAT YLEN KANAVILLA
TV-lähetykset
TV:n ohjelmaopas


KAIKKI U20:N UUTISOTSIKOT LEIJONAT.FI:SSÄ


 

U20 Nuorten Leijonien ohjelma 2019-20

21.05.-22.05.2019:
U20 & U19 Kauden avaus & testit, Vierumäki

20.07.-25.07.2019:
Testi- ja otteluleiri, FIN-SUI & FIN-CZE, Vierumäki

21.07.-25.07.2019:
U19 Jää- ja otteluleiri, FIN-CZE, FIN-SUI, Vierumäki

25.07.-05.08.2019:
World Junior Summer Showcase -turnaus, Plymouth, USA

20.08.-26.08.2019:
Neljän maan turnaus, Perm, Venäjä

05.11.-10.11.2019:
Finnair Four Nations Tournament, Helsinki
Suomen otteluiden live-lähetykset

06.11.-10.11.2019:
U19 Maaotteluleiri, 3 x CZE-FIN, Tshekki

14.12.-17.12.2019:
MM-leiri I, Vierumäki

19.12.-25.12.2019:
MM-leiri II, Brno, Tshekki

26.12.2019-05.01.2020:
MM-kisat, Trinec & Ostrava, Tshekki