maanantai, 21 toukokuu 2018 09:06

03 - Hlinka Gretzky Cup, CAN (6.-11.8.2018)

Kirjoittanut
ERINOMAISUUDEN TAVOITTELU

Pelipaikat
Red Deer, CAN
Edmonton Rogers Place, CAN
Edmonton DCA, CAN
_
Loppusijoitukset
1. CAN - Kanada
2. SWE - Ruotsi
3. RUS - Venäjä
4. USA - Yhdysvallat
5. CZE - Tshekki
6. SVK - Slovakia
7. FIN - Suomi
8. SUI - Sveitsi
Otteluohjelma - Lohko A
SWE
SVK
4 - 2
CAN
SUI
10 - 0
SWE
SUI
5 - 0
CAN
SVK
4 - 2
SVK
SUI
5 - 3
CAN
SWE
4 - 3
Otteluohjelma - Lohko B
FIN
RUS
2 - 7
USA
CZE
6 - 0
RUS
CZE
3 - 0
USA
FIN
6 - 2
FIN
CZE
3 - 4
RUS
USA
8 - 3
Otteluohjelma - Playoff
Sijat 7. - 8.
FIN
SUI
8 - 2
Sijat 5. - 6.
CZE
SVK
8 - 3
Välierät
RUS
SWE
1 - 2
CAN
USA
6 - 5 JA
Pronssiottelu
USA
RUS
4 - 5
Loppuottelu
CAN
SWE
6 - 2
Sarjataulukko - Lohko A
Joukkue
O
TM
PM
P
1. CAN
3
18
5
9
2. SWE
3
12
6
6
3. SVK
3
9
11
3
4. SUI
3
3
20
0
Sarjataulukko - Lohko B
Joukkue
O
TM
PM
P
1. RUS
3
18
5
9
2. USA
3
15
10
6
3. CZE
3
4
12
3
4. FIN
3
7
17
0
Pelaajat - Top 10
Pelaaja
Joukkueet
M
S
P
1.
NIKKANEN Henri
FIN
2
4
6
2.
PODKOLZIN Vasili
RUS
4
1
5
3.
PUISTOLA Patrik
FIN
3
2
5
4.
LAFRENIERE Alexis
CAN
3
2
5
5.
SIMONTAIVAL Kasper
FIN
0
5
5
6.
ROBERTSON Nicholas
USA
4
0
4
7.
BARINKA Marcel
CZE
3
1
4
8.
KALIYEV Arthur
USA
1
3
4
9.
WILLIAMS Josh
CAN
3
0
3
10.
COZENS Dylan
CAN
1
2
3

Viimeksi muutettu perjantai, 26 lokakuu 2018 09:44

Olet nyt

Lisää U18-uutisia

U18 POIKIEN MM-KISAT 2019

Alle 18-vuotiaiden poikien maailmanmestaruudesta pelataan Ruotsin Örnsköldsvikissä ja Uumajassa 18.–28.4.2019.


Kisaviestinnässä käytämme hashtageja #U18fi #Pikkuleijonat


LOHKOJAKO
Alkulohko A (Uumaja):
Kanada
Suomi
Sveitsi
Tshekki
Valko-Venäjä

Alkulohko B (Örnsköldsvik):
Latvia
Ruotsi
Slovakia
USA
Venäjä


SUOMEN OTTELUT:
Alkulohko:
To 18.04. 20:30
Kanada 5–3 Suomi Kooste
Pe 19.04. 20:30
Valko-Venäjä 4–3 Suomi Kooste
Su 21.04. 16:30
Suomi 2–4 Tshekki Kooste
Ti 23.04. 16:30
Suomi 12–0 Sveitsi Kooste
Puolivälierät:
To 25.04. 16:30
USA 6–0 Suomi Kooste


KOKO OTTELUOHJELMA JA TULOKSET


IIHF:N VIRALLISET KISASIVUT


SUOMEN MM-JOUKKUE

Maalivahdit:
1 Taponen Roope
30 Piiroinen Kari
31 Blomqvist Joel

Puolustajat:
2 Kokkonen Mikko
3 Loponen Kalle
4 Räsänen Iivari
5 Niemelä Topi
6 Hatakka Santeri
7 Tuomisto Antti
25 Heinola Ville

Hyökkääjät:
10 Aaltonen Leevi
15 Saarela Antti
18 Petman Mikko
19 Miettinen Veeti
20 Lundell Anton
21 Räty Aku
22 Simontaival Kasper
24 Räty Aatu
28 Hirvonen Roni
32 Tieksola Tuukka
34 Intonen Aarne
35 Pärssinen Juuso
36 Puistola Patrik


MM-KISAT YLEN KANAVILLA
TV:n ohjelmaopas


KAIKKI U18:N UUTISOTSIKOT LEIJONAT.FI:SSÄ


 

Etsi sivustolta