sunnuntai, 27 huhtikuu 2014 21:58

Alle 18-vuotiaiden poikien MM-kisojen otteluohjelma ja tulokset

Kirjoittanut

Päivitämme tähän uutiseen Lappeenrannassa ja Imatralla 17.-27.4.2014 pelattavien alle 18-vuotiaiden poikien MM-kisojen ottelutulokset.

Alkulohko A: Kanada, Ruotsi, Saksa, Slovakia, Venäjä
Alkulohko B: Suomi, Sveitsi, Tanska, Tshekki, USA

To 17.04.
15:00 Sveitsi  - USA       4-2      Lappeenranta
16:00 Slovakia - Venäjä    2-3 JA   Imatra
18:30 Tanska   - Suomi     1-6      Lappeenranta
19:30 Ruotsi   - Kanada    1-3      Imatra

Pe 18.04.
16:00 Saksa    - Slovakia  1-4      Imatra
18:30 Tshekki  - Tanska    9-2      Lappeenranta

La 19.04.
15:00 USA      - Tshekki   3-0      Lappeenranta
16:00 Kanada   - Saksa     5-2      Imatra
18:30 Suomi    - Sveitsi   2-1      Lappeenranta
19:30 Venäjä   - Ruotsi    3-4 VL   Imatra

Su 20.04.
16:00 Slovakia - Kanada    1-2      Imatra
18:30 Tanska   - USA       0-7      Lappeenranta

Ma 21.04.
15:00 Suomi    - Tshekki   3-4 VL   Lappeenranta
16:00 Venäjä   - Saksa     5-2      Imatra
18:30 Sveitsi  - Tanska    3-2      Lappeenranta
19:30 Ruotsi   - Slovakia  6-2      Imatra

Ti 22.04.
15:00 Tshekki  - Sveitsi   4-2      Lappeenranta
16:00 Kanada   - Venäjä    2-3 VL   Imatra
18:30 USA      - Suomi     4-3      Lappeenranta
19:30 Saksa    - Ruotsi    3-9      Imatra

Alkulohkojen lopputaulukot:
Alkulohko A:
Kanada     4   3   0   1   0   12 -  7   10
Ruotsi     4   2   1   0   1   20 - 11    8
Venäjä     4   1   2   1   0   14 - 10    8
Slovakia   4   1   0   1   2    9 - 12    4
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Saksa      4   0   0   0   4    8 - 23    0

Alkulohko B:
USA        4   3   0   0   1   16 -  7    9
Tshekki    4   2   1   0   1   17 - 10    8
Suomi      4   2   0   1   1   14 - 10    7
Sveitsi    4   2   0   0   2   10 - 10    6
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tanska     4   0   0   0   4    5 - 25    0

To 24.04.
11:00 Karsintaottelu 1: Saksa - Tanska     3-2     Imatra
13:00 Puolivälierä 1:   USA - Slovakia     6-2     L-ranta
15:00 Puolivälierä 2:   Tshekki - Venäjä   3-2 JA  Imatra
17:00 Puolivälierä 3:   Ruotsi - Suomi    10-0     L-ranta
19:00 Puolivälierä 4:   Kanada - Sveitsi   3-2     Imatra

Pe 25.04.
16:00 Karsintaottelu 2: Tanska - Saksa     2-3 JA  Imatra

La 26.04.
15:00 Välierä 1:        USA    - Ruotsi    4-1     L-ranta
19:00 Välierä 2:        Kanada - Tshekki   3-4 JA  L-ranta

Su 27.04.
15:00 Pronssiottelu:    Kanada - Ruotsi    3-1    L-ranta
19:00 Loppuottelu:      USA    - Tshekki   5-2     L-ranta

Loppujärjestys:
Kultaa: USA
Hopeaa: Tshekki
Pronssia: Kanada
4. Ruotsi
5. Venäjä
6. Suomi
7. Sveitsi
8. Slovakia
9. Saksa
10. Tanska



 

Viimeksi muutettu maanantai, 28 huhtikuu 2014 08:45