perjantai, 15 elokuu 2014 12:23

U17: Kolmen Venäjä-ottelun sarja käyntiin perjantaina - Tässä joukkueiden kokoonpanot!

Kirjoittanut

Suomen alle 17-vuotiaiden poikien maajoukkue pelaa viikonloppuna Vierumäellä kolme ottelua Venäjää vastaan. Otteluiden alkamisajat ovat perjantaina 16:30, lauantaina 18:00 ja sunnuntaina 15:00. Otteluihin on vapaa pääsy!

SUOMI:

Maalivahdit:
1 Kimmo Rautiainen, Tappara Tampere
30 Leevi Laakso, KalPa Kuopio

Puolustajat:
2 Niklas Almari, Blues Espoo
3 Oliver Felixson, HIFK Helsinki
5 Kasper Kotkansalo, Blues Espoo
6 Markus Niemeläinen, HPK Hämeenlinna
7 Jarkko Pynnönen, Pelicans Lahti
8 Tarmo Reunanen, TPS Turku
9 Jani Kluuskeri, Lukko Rauma
27 Eetu Pylkkänen, Blues Espoo
28 Urho Vaakanainen, Blues Espoo

Hyökkääjät:
4 Emil Oksanen, Blues Espoo
10 Kristian Vesalainen, HIFK Helsinki
11 Riku Sihvonen, JYP Jyväskylä
12 Erno Hänninen, Lukko Rauma
13 Juha Jääskä, HIFK Helsinki
15 Joona Koppanen, Ilves Tampere
18 Janne Kuokkanen, Kärpät Oulu
19 Eetu Tuulola, HPK Hämeenlinna
20 Pete Niemi, Tappara Tampere
21 Markus Nurmi, TPS Turku
22 Aapeli Räsänen, Tappara Tampere
23 Tino Sirén, TPS Turku
24 Otto Somppi, Jokerit Helsinki
25 Anton Stråka, JYP Jyväskylä
26 Otto Koivula, Ilves Tampere

VENÄJÄ:

Maalivahdit:
1 Mikhail Berdin, Almaz Cherepovets, JHL
30 Dmitri Lozebnikov, Metallurg Magnitogorsk "98

Puolustajat:
2 Dmitri Zaitsev, Metallurg Magnitogorsk "98
3 Artyom Minulin, Metallurg Magnitogorsk "98
4 Alexander Yakovenko, White Bears, Chelyabinsk, JHL
5 Mikhail Sergachyov, Bars, Kazan, JHL
6 Maxim Plekhov, Vityaz, Podolsk "98
7 Pavel Ryzhenkov, Bars, Kazan, JHL
9 Yegor Zaitsev, HC MVD, Balashikha, JHL

Hyökkääjät:
11 Igor Shvyrev, Metallurg Magnitogorsk "98
13 Vyacheslav Shevchenko, Russkiye Vityazi, Chekhov, JHL
14 Mikhail Shabanov, Vityaz, Podolsk
15 Georgi Ivanov, Loko,  Yaroslavl, JHL
17 German Rubtsov, Russkiye Vityazi, Chekhov, JHL
18 Danil Veryayev, Chaika, N. Novgorod, JHL
19 Artyom Manukyan, Omsk Hawks, JHL
21 Platon Popov, White Bears, Chelyabinsk, JHL
22 Vladimir Kuznetsov, Avto, Ekaterinburg, JHL
23 Mikhail Maltsev, SKA - 1946, St. Petersburg, JHL
24 Nikita Popugayev, Krasnaya Armiya, Moscow, JHL
25 Mikhail Mesheryakov, Krasnaya Armiya, Moscow,JHL
27 Valeri Naumenko, Vityaz, Podolsk "98

 

 

Viimeksi muutettu perjantai, 15 elokuu 2014 12:26

Etsi sivustolta