tiistai, 18 lokakuu 2016 11:05

Tämä joukkue haastaa Suomen U16:n viikonlopun maaotteluissa - Saksan pelaajaluettelo

Kirjoittanut

Suomen alle 16-vuotiaiden maajoukkue pelaa kauden 2016-17 ensimmäiset maaottelunsa viikonloppuna Vierumäellä. Kyseessä ovat vuonna 2001 syntyneiden poikien ikäluokan ensimmäiset viralliset maaottelut. Vastaan asettuu tämä Saksan joukkue!

Maalivahdit:
1 Tobias Ancicka, Red Bull Salzburg/Itävalta
30 Jonas Gähr, SC Bietigheim-Bissingen

Puolustajat:
4 Tommy Pasanen, Red Bull Salzburg/Itävalta
5 Simon Gnyp, KEC "Die Haie"
6 Niklas Heyer, KEC "Die Haie"
7 Tim Junge, Eisbären Juniors Berlin
8 Moritz Seider, ELZ Jungadler Mannheim
9 Niklas Länger, Augsburger EV
10 Valentin Bäumler, EV Regensburg
11 Dustin Reich, ELZ Jungadler Mannheim

Hyökkääjät:
12 Manuel Alberg, KEC "Die Haie"
13 Christopher Chyzowski, EHC München
14 Nino Kinder, Eisbären Juniors Berlin
15 Elias Lindner, EV Landshut
16 Manuel Nix, Red Bull Salzburg/Itävalta
17 Christoph Schmidt, EV Regensburg
18 Enrico Henriquez-Morales, SB Rosenheim
19 Kevin Slezak, EC Bad Tölz
20 Sebastian Stanik, SB Rosenheim
21 Kevin Strom, KEC "Die Haie"
22 Daniel Maul, ERC Ingolstadt
23 Filip Varejcka, Red Bull Salzburg/Itävalta

Suomen pelaajaluettelo Saksa-otteluihin
Leijonat-Live tarjoaa viikonlopun ottelut suorina lähetyksinä

 

 

Olet nyt

Lisää U16-uutisia

U16 ohjelma kaudella 2019-20

05.05.-08.-05.2019:
Testileiri, Vierumäki

12.08.-16.08.2019:
Jääleiri & 2 x FIN-CZE, Vierumäki

16.10.-20.10.2019:
Saksa-maaottelut, Vierumäki
Suomen otteluiden live-lähetykset

11.12.-15.12.2019:
Maaotteluleiri, 3 x FIN-SWE, Kuusamo & Suomussalmi

26.12.-30.12.2019:
Neljän maan turnaus, Slovakia

02.-01.-05.01.2020:
Talviolympialaisten valmistautumisleiri, Vierumäki

09.01.-15.01.2020:
Talviolympialaiset, 3+3 -turnaus, Lausanne, Sveitsi

16.01.-22.01.2020:
Talviolympialaiset, joukkueturnaus, Lausanne, Sveitsi

06.02.-10.02.2020:
Neljän maan turnaus, Ruotsi

08.04.-12.04.2020:
Neljän maan turnaus, Rauma
Suomen otteluiden live-lähetykset
 

Etsi sivustolta