torstai, 29 tammikuu 2015 15:28

Rullakiekon MM-kisojen 2015 otteluohjelma

Kirjoittanut

Rullakiekon MM-kisat järjestetään Tampereen Hakametsässä 5.-11.7.2015. Lohkot A ja B pelaavat A-sarjassa ja lohkot C ja D pelaavat B-sarjassa.

Lataa ohjelma PDF-muodossa

 

Alkulohkot:
A: Ruotsi, Slovenia, Suomi, Tshekki
B: Kanada, Saksa, Slovakia, USA
C: Bulgaria, Iso-Britannia, Itävalta, Latvia
D: Argentiina, Australia, Kroatia, Unkari

Alkusarja:
Su 05.07. 13:00  Latvia - Itävalta        Hakametsä 2      C
          14:00  Ruotsi - Tshekki         Hakametsä Areena A
          15:00  Kroatia - Unkari         Hakametsä 2      D
          16:00  USA - Saksa              Hakametsä Areena B
          17:00  Bulgaria - Iso-Britannia Hakametsä 2      C
          18:00  Slovenia - Suomi         Hakametsä Areena A
          19:00  Argentiina - Australia   Hakametsä 2      D
          20:00  Slovakia - Kanada        Hakametsä Areena B

Ma 06.07. 13:00  Latvia - Bulgaria        Hakametsä 2      C
          14:00  Ruotsi - Slovenia        Hakametsä Areena A
          15:00  Kroatia - Argentiina     Hakametsä 2      D
          16:00  USA - Slovakia           Hakametsä Areena B
          17:00  Iso-Britannia - Itävalta Hakametsä 2      C
          18:00  Suomi - Tshekki          Hakametsä Areena A
          19:00  Australia - Unkari       Hakametsä 2      D
          20:00  Kanada - Saksa           Hakametsä Areena B

Ti 07.07. 13:00  Itävalta - Bulgaria      Hakametsä 2      C
          14:00  Tshekki - Slovenia       Hakametsä Areena A
          15:00  Unkari - Argentiina      Hakametsä 2      D
          16:00  Saksa - Slovakia         Hakametsä Areena B
          17:00  Iso-Britannia - Latvia   Hakametsä 2      C
          18:00  Suomi - Ruotsi           Hakametsä Areena A
          19:00  Australia - Kroatia      Hakametsä 2      D
          20:00  Kanada - USA             Hakametsä Areena B

Neljännesfinaalit:
To 09.07. 13:00  B-sarja: 2D - 3C         Hakametsä 2    
          14:00  A-sarja: 2B - 3A         Hakametsä Areena
          15:00  B-sarja: 2C - 3D         Hakametsä 2
          16:00  A-sarja: 1B - 4A         Hakametsä Areena
          17:00  B-sarja: 1D - 4C         Hakametsä 2    
          18:00  A-sarja: 2A - 3B*        Hakametsä Areena    
          19:00  B-sarja: 1C - 4D         Hakametsä 2
          20:00  A-sarja: 1A - 4B         Hakametsä Areena

Sijoitusottelut:
Pe 10.07. 13:00  Sijat 13-16              Hakametsä 2    
          14:00  Sijat 5-8                Hakametsä Areena    
          15:00  Sijat 13-16              Hakametsä 2    
          16:00  Sijat 5-8                Hakametsä Areena

Semifinaalit:    
Pe 10.07. 17:00  B-sarja                  Hakametsä 2    
          18:00  A-sarja**                Hakametsä Areena
          19:00  B-sarja                  Hakametsä 2
          20:00  A-sarja                  Hakametsä Areena

Mitali- ja sijoitusottelut:
La 11.07. 11:00  Sijoitusott: Sijat 7-8   Hakametsä Areena
          13:00  Pronssiottelu B-sarja    Hakametsä Areena
          15:00  Finaali B-sarja          Hakametsä Areena
          17:30  Pronssiottelu A-sarja    Hakametsä Areena
          20:00  Finaali A-sarja          Hakametsä Areena

*  Suomi pelaa torstaina 9.7. neljännesfinaalissa, 
   joka alkaa klo 18.
** Edetessään semifinaaleihin, Suomi pelaa klo 18 
   alkavassa ottelussa.