Leijonat.fi

       

Raasepori siirtymässä jääkauteen - Leijona-kiekkokoulu aloittaa 13.10.

Leijonat.fi:n ja Leijonat-lehden seuraama Raaseporin halliprojekti on huipentumassa. Hallissa tehdään jo jäätä ja kaikki alkaa olla valmiina ensimmäisiä luistelijoita varten.Ensimmäiset piirrot uuden Aktia Jäähallin jäälle piirretään ensi lauantaina (6.10.2012). Kello 12-14 hallissa järjestetään yleisöluistelu.

Aktia Jäähallia kotihallinaan pitävä Ice Team Raasepori aloittaa Leijona-kiekkokoulun lauantaina 13.10.2012. Aiheesta lisää seuran verkkosivuilla.

Myös uuden seuran ensimmäinen virallinen ottelu on merkitty kalenteriin. Ice Team Raaseporin E1-juniorit pelaavat seurahistorian ensimmäisen virallisen ottelun Nummelassa 29.10.2012 klo 13.00. Vastustajana on NuPS Hockeyn joukkue.

Leijonat.fi:n Raasepori-seuranta
Ice Team Raseborgin sivut
Aktia Jäähallin sivut

Leijonat-lehti ja Leijonat.fi -verkkopalvelu seuraavat Raaseporin hallin rakennustöitä alusta loppuun. Leijonat.fi:n Raasepori-seurannan löydät täältä.

 Suomen Jääkiekkoliiton yhteistyökumppanit: