Leijonat.fi

       

Tulevaisuuden Tähdet -tapahtuman pelaajat aakkosjärjestyksessä - 144 pelaajaa Aallosta Wilpolaan

Kuortaneella perjantaina käynnistyneeseen Tulevaisuuden Tähdet -tapahtumaan osallistuu yhteensä 144 vuonna 2000 syntynyttä poikaa. Tässä he ovat sukunimiensä mukaan aakkosjärjestyksessä!


Aalto         Joona        HIFK       H   Etelä
Airo          Joni         JYP        H   Keskimaa
Airola        Santeri      Ketterä    P   Kymi-Saimaa
Alamäki       Aleksi       Lämärit    H   Lappi
Antila        Niko         Ilves      P   Häme
Brygger       Jonne        Jokerit    H   Etelä
Eerola        Simo         KooKoo     H   Kymi-Saimaa
Erholtz       Eemil        K-Laser    H   Pohjoinen
Etelätalo     Otto         HIFK       H   Etelä
Frantti       Eemeli       TiHC       H   Lappi
Grönblom      Tom          Blues      P   Etelä
Haarala       Santeri      Sport      H   Keskimaa
Hakulinen     Justus       Jokerit    H   Etelä
Halonen       Veikka       KalPa      H   Savo-Karjala
Hannunkivi    Joonas       Lämärit    H   Lappi
Heikkilä      Juuso        K-Laser    H   Pohjoinen
Heikkinen     Lari         Kärpät     H   Pohjoinen
Henriksson    Toni         Tappara    H   Häme
Hietaniemi    Veeti        Tappara    P   Häme
Huhtamaa      Jere         HIFK       M   Etelä
Huhtamo       Santtu       TPS        M   Länsirannikko
Huikari       Nikolas      Kärpät     P   Pohjoinen
Huolman       Sakke        SaiPa      H   Kymi-Saimaa
Hurula        Jari         TiHC       P   Lappi
Huttunen      Rolle        SaPKo      M   Kymi-Saimaa
Huuskonen     Tino         KalPa      P   Savo-Karjala
Hyytiäinen    Hannes       Jokerit    H   Etelä
Hämäläinen    Niko         Jokipojat  P   Savo-Karjala
Hänninen      Anton        KooKoo     H   Kymi-Saimaa
Immonen       Severi       KalPa      H   Savo-Karjala
Inkinen       Aleksi       Jokipojat  H   Savo-Karjala
Jarygin       Kevin        JYP        H   Keskimaa
Jokinen       Jere         HPK        P   Häme
Jokinen       Janek        HPK        H   Häme
Kaarela       Elias        KiPS       H   Lappi
Kalilainen    Leo          JYP        P   Keskimaa
Kallioinen    Luukas       JYP        H   Keskimaa
Kalliokoski   Veikka       HIFK       P   Etelä
Kapanen       Karri        SaPKo      H   Kymi-Saimaa
Karjalainen   Sami         PosPy      H   Lappi
Karjalainen   Santeri      Kiva Ht    P   Pohjoinen
Karjalainen   Valtteri     SaPKo      H   Kymi-Saimaa
Karnaranta    Veeti        Kärpät     H   Pohjoinen
Kaunisvesi    Aleksi       Hermes     H   Keskimaa
Kaupinsalo    Jesse        Lukko      H   Länsirannikko
Kenttamaa     Aleksi       EtPo       P   Lappi
Kivenmäki     Otto         Ässät      H   Länsirannikko
Koivumaa      Tobias       Boden      M   Lappi
Korhonen      Jonne        KalPa      H   Savo-Karjala
Korhonen      Jonathan     KalPa      H   Savo-Karjala
Korpela       Elias        Kärpät     M   Pohjoinen
Korsikko      Jose         KalPa      H   Savo-Karjala
Kostamovaara  Valtteri     RoKi       H   Lappi
Krannila      Jami         Tappara    H   Häme
Kukkonen      Miska        FoPS       P   Länsirannikko
Kupari        Rasmus       Titaanit   H   Kymi-Saimaa
Kurttila      Iiro         Jukurit    P   Kymi-Saimaa
Kyllönen      Henri        Hokki      H   Pohjoinen
Kärki         Oskari       Ässät      H   Länsirannikko
Laitala       Eetu         Lämärit    H   Lappi
Laitamäki     Elias        S-Kiekko   P   Keskimaa
Lammi         Joel         TPS        P   Länsirannikko
Lamminsivu    Niko         Tappara    H   Häme
Lampinen      Roni         RoKi       P   Lappi
Lavonen       Jere         K-Ahma     H   Häme
Lehikoinen    Kasper       Jokipojat  M   Savo-Karjala
Lehtimäki     Matias       Tappara    M   Häme
Lehtonen      Anton        TuTo       H   Länsirannikko
Liimatainen   Matias       Jokerit    P   Etelä
Lindqvist     Jasper       KalPa      P   Savo-Karjala
Linjala       Miiro        JYP        H   Keskimaa
Loimaranta    Veikko       Jokerit    H   Etelä
Lähteenmäki   Sami         Sport      H   Keskimaa
Marttila      Niko         KooKoo     P   Kymi-Saimaa
Matikainen    Perttu       Lämärit    H   Lappi
Matinlassi    Sampo        Kärpät     P   Pohjoinen
Matinmikko    Aleksi       Kärpät     P   Pohjoinen
Mutikainen    Santeri      SaPKo      P   Kymi-Saimaa
Mäntynen      Tomi         Kiva       H   Keskimaa
Mörsäri       Oula         Lämärit    M   Lappi
Natri         Teemu        K-reipas   P   Häme
Nevala        Lauri        RoKi       H   Lappi
Nieminen      Eetu         Pingviinit M   Häme
Niskanen      Niko         KKP        P   Pohjoinen
Niskanen      Aapo         KalPa      P   Savo-Karjala
Nisula        Tino         IPK        H   Savo-Karjala
Oden          Joonas       Kärpät     H   Pohjoinen
Paakkala      Leevi        HIFK       P   Etelä
Parkkari      Jasper       Sport      M   Keskimaa
Partanen      Roope        Jokerit    P   Etelä
Peltola       Lassi        Tappara    P   Häme
Pennanen      Niko         KalPa      P   Savo-Karjala
Pesonen       Jesse        SaPKo      H   Kymi-Saimaa
Piipponen     Ville-Veikka Lämärit    P   Lappi
Pippola       Santeri      Jokipojat  P   Savo-Karjala
Pulakka       Kristian     Lämärit    P   Lappi
Pulli         Eetu         SaiPa      H   Kymi-Saimaa
Rannisto      Jasper       HIFK       P   Etelä
Ranta         Topias       JYP        P   Keskimaa
Rantanen      Atte         KooKoo     H   Kymi-Saimaa
Rauvola       Mikael       Lukko      H   Länsirannikko
Reini         Julius       TPS        P   Länsirannikko
Reunanen      Julius       TPS        H   Länsirannikko
Rissanen      Aatu         SoPa       P   Lappi
Rosing        Eemeli       Sport      P   Keskimaa
Räsänen       Arttu        KalPa      M   Savo-Karjala
Saarinen      Risto        Lukko      H   Länsirannikko
Saarinen      Markus       Lukko      H   Länsirannikko
Saastamoinen  Topi         Jokipojat  H   Savo-Karjala
Saikkonen     Saku-Kalle   Ässät      P   Länsirannikko
Salmenoja     Mikko        TuTo       M   Länsirannikko
Salonen       Samuel       Jokerit    H   Etelä
Sarell        Eetu         SaiPa      P   Kymi-Saimaa
Savolainen    Rasmus       TPS        H   Länsirannikko
Savolainen    Riku         KalPa      H   Savo-Karjala
Seppälä       Peetro       KooKoo     P   Kymi-Saimaa
Siitonen      Samuel       Lukko      P   Länsirannikko
Sikorski      Anton        Kärpät     H   Pohjoinen
Sipilä        Topi         Kärpät     P   Pohjoinen
Soijärvi      Aleksi       KooKoo     H   Kymi-Saimaa
Surakka       Oskari       Jokipojat  H   Savo-Karjala
Suutarinen    Severi       Kärpät     M   Pohjoinen
Syrjälä       Santeri      Kärpät     H   Pohjoinen
Tahvanainen   Santeri      Ilves      H   Häme
Takala        Eemeli       S-Kiekko   H   Keskimaa
Tiitinen      Tuomas       Ilves      H   Häme
Toivonen      Elmo         HPK        H   Häme
Tukiainen     Leevi        K-reipas   H   Häme
Turunen       Sami         Lämärit    H   Lappi
Ukkola        Jesse        Kärpät     H   Pohjoinen
Ukkonen       Topias       Blues      M   Etelä
Uunimäki      Miro         Blues      H   Etelä
Uusitalo      Jimi         JYP        M   Keskimaa
Vaali         Riki         Tappara    H   Häme
Vainikka      Emil         SaiPa      M   Kymi-Saimaa
Vanninen      Elias        Jokerit    H   Etelä
Varjamo       Eppu         Rockets    H   Länsirannikko
Virkkunen     Joni         Kärpät     H   Pohjoinen
Virtanen      Teemu        S-Kiekko   H   Keskimaa
Vitali        Lassi        HIFK       H   Etelä
Vuorinen      Mico         Tappara    P   Häme
West          Jimmy        Sport      P   Keskimaa
Wik           Marcus       MUIK       P   Keskimaa
Wilpola       Ville        TPS        P   Länsirannikko

 

 

Viimeksi muutettu



Suomen Jääkiekkoliiton yhteistyökumppanit: