Leijonat.fi

     

Tulevaisuuden Tähdet koolla Kuortaneella - 144 vuonna 2000 syntynyttä poikaa - Tässä kaikkien nimet ja seurat!

Vuoden 2015 Tulevaisuuden Tähdet -tapahtuma käynnistyi perjantaina iltapäivällä Kuortaneella. Tapahtumaan kutsutut 144 pelaajaa on jaettu kahdeksaan alueelliseen joukkueeseen. Tässä joukkueiden kokoonpanot!


Etelän joukkue.

ETELÄ:

Maalivahdit:
1 Jere Huhtamaa, HIFK
30 Topias Ukkonen, Blues

Puolustajat:
2 Tom Grönblom, Blues
3 Veikka Kalliokoski, HIFK
4 Matias Liimatainen, Jokerit
5 Leevi Paakkala, HIFK
6 Roope Partanen, Jokerit
7 Jasper Rannisto, HIFK

Hyökkääjät:
8 Joona Aalto, HIFK
9 Jonne Brygger, Jokerit
10 Otto Etelätalo, HIFK
11 Justus Hakulinen, Jokerit
12 Hannes Hyytiäinen, Jokerit
13 Veikko Loimaranta, Jokerit
14 Samuel Salonen, Jokerit
15 Miro Uunimäki, Blues
16 Elias Vanninen, Jokerit
18 Lassi Vitali, HIFK

Johtoryhmä:
Toni Nenonen, valmentaja
Sami Tervonen, valmentaja
Mikko Kinnunen, mv-valmentaja
Kari Eriksson, huoltaja
Sami Nuutinen, aluevalmentaja
Pyry Lukkarila, aluevalmentaja
 



Hämeen joukkue.

HÄME:

Maalivahdit:
1 Eetu Nieminen, Pingviinit
30 Matias Lehtimäki, Tappara

Puolustajat:
2 Teemu Natri, K-reipas
3 Jere Jokinen, HPK
4 Niko Antila, Ilves
5 Lassi Peltola, Tappara
6 Mico Vuorinen, Tappara
7 Veeti Hietaniemi, Tappara

Hyökkääjät:
8 Jami Krannila, Tappara
9 Toni Henriksson, Tappara
10 Santeri Tahvanainen, Ilves
11 Riki Vaali, Tappara
12 Janek Jokinen, HPK
13 Jere Lavonen, K-Ahma
14 Niko Lamminsivu, Tappara
15 Elmo Toivonen, HPK
16 Tuomas Tiitinen, Ilves
18 Leevi Tukiainen, K-reipas

Johtoryhmä:
Jaakko Räty, vastuuvalmentaja
Kasperi Saarinen, valmentaja
Tommi Satosaari, mv-valmentaja
Jani Alanen, huoltaja
Jari Ruottinen, aluevalmentaja
Olli Savikko, aluevalmentaja
 



Lapin joukkue.

LAPPI:

Maalivahdit:
1 Tobias Koivumaa, Boden
30 Oula Mörsäri, Lämärit

Puolustajat:
2 Jari Hurula, TiHC
3 Aleksi Kenttamaa, EtPo
4 Roni Lampinen, RoKi
5 Ville-Veikka Piipponen, Lämärit
6 Kristian Pulakka, Lämärit
7 Aatu Rissanen, SoPa

Hyökkääjät:
8 Aleksi Alamäki, Lämärit
9 Eemeli Frantti, TiHC
10 Joonas Hannunkivi, Lämärit
11 Elias Kaarela, KiPS
12 Sami Karjalainen, PosPy
13 Valtteri Kostamovaara, RoKi
14 Eetu Laitala, Lämärit
15 Perttu Matikainen, Lämärit
16 Lauri Nevala, RoKi
18 Sami Turunen, Lämärit

Johtoryhmä:
Pekka Tiitinen, valmentaja
Nikolai Sikorski, valmentaja
Teppo Hiekkaranta, mv-valmentaja
Kari Hannunkivi, huoltaja
Jari Saastamoinen, aluevalmentaja
 



Länsirannikon joukkue.

LÄNSIRANNIKKO:

Maalivahdit:
1 Mikko Salmenoja, TuTo
30 Santtu Huhtamo, TPS

Puolustajat:
2 Joel Lammi, TPS
3 Julius Reini, TPS
4 Saku-Kalle Saikkonen, Ässät
5 Samuel Siitonen, Lukko
6 Ville Wilpola, TPS
7 Miska Kukkonen, FoPS

Hyökkääjät:
8 Oskari Kärki, Ässät
9 Jesse Kaupinsalo, Lukko
10 Anton Lehtonen, TuTo
11 Otto Kivenmäki, Ässät
12 Risto Saarinen, Lukko
13 Mikael Rauvola, Lukko
14 Markus Saarinen, Lukko
15 Rasmus Savolainen, TPS
16 Eppu Varjamo, Rockets
18 Julius Reunanen, TPS

Johtoryhmä:
Jesse Saarinen, valmentaja
Jaakko Virtanen, valmentaja
Petri Valtala, mv-valmentaja
Teppo Aava, huoltaja
Vesa Lehtonen, aluevalmentaja
 



Pohjoisen joukkue.

POHJOINEN:

Maalivahdit:
1 Elias Korpela, Kärpät
30 Severi Suutarinen, Kärpät

Puolustajat:
2 Nikolas Huikari, Kärpät
3 Santeri Karjalainen, Kiva Ht
4 Sampo Matinlassi, Kärpät
5 Aleksi Matinmikko, Kärpät
6 Niko Niskanen, KKP
7 Topi Sipilä, Kärpät

Hyökkääjät:
8 Eemil Erholtz, K-Laser
9 Juuso Heikkilä, K-Laser
10 Lari Heikkinen, Kärpät
11 Veeti Karnaranta, Kärpät
12 Henri Kyllönen, Hokki
13 Joonas Oden Kärpät
14 Anton Sikorski, Kärpät
15 Santeri Syrjälä, Kärpät
16 Jesse Ukkola, Kärpät
18 Joni Virkkunen, Kärpät

Johtoryhmä:
Sami Suutarinen, valmentaja
Markku Erholtz, valmentaja
Erkko Korpela, mv-valmentaja
Kalevi Metsävainio, huoltaja
Jari Saastamoinen, aluevalmentaja
 



Keskimaan joukkue.

KESKIMAA:

Maalivahdit:
1 Jasper Parkkari, Sport
30 Jimi Uusitalo, JYP

Puolustajat:
2 Elias Laitamäki, S-Kiekko
3 Eemeli Rosing, Sport
4 Jimmy West, Sport
5 Marcus Wik, MUIK
6 Topias Ranta, JYP
7 Leo Kalilainen, JYP

Hyökkääjät:
8 Aleksi Kaunisvesi, Hermes
9 Teemu Virtanen, S-Kiekko
10 Sami Lähteenmäki, Sport
11 Santeri Haarala, Sport
12 Joni Airo, JYP
13 Tomi Mäntynen, Kiva
14 Luukas Kallioinen, JYP
15 Miiro Linjala, JYP
16 Kevin Jarygin, JYP
18 Eemeli Takala, S-Kiekko

Johtoryhmä:
Mikko Haarala, valmentaja
Lennu Metsäranta, valmentaja
Peter Lassila, mv-valmentaja
Jorma Liinamaa, huoltaja
Jyrki Seivo, aluevalmentaja
Jukka Wallius, aluevalmentaja
 



Kymi-Saimaan joukkue.

KYMI-SAIMAA:

Maalivahdit:
1 Rolle Huttunen, SaPKo
30 Emil Vainikka, SaiPa

Puolustajat:
2 Santeri Airola, Ketterä
3 Iiro Kurttila, Jukurit
4 Niko Marttila, KooKoo
5 Santeri Mutikainen, SaPKo
6 Eetu Sarell, SaiPa
7 Peetro Seppälä, KooKoo

Hyökkääjät:
8 Anton Hänninen, KooKoo
9 Karri Kapanen, SaPKo
10 Valtteri Karjalainen, SaPKo
11 Rasmus Kupari, Titaanit
12 Jesse Pesonen, SaPKo
13 Simo Eerola, KooKoo
14 Eetu Pulli, SaiPa
15 Atte Rantanen, KooKoo
16 Sakke Huolman, SaiPa
18 Aleksi Soijärvi, KooKoo

Johtoryhmä:
Petteri Kilpivaara, valmentaja
Sami Nikkinen, valmentaja
Matti Ranta, mv-valmentaja
Pauli Saira, huoltaja
Kalle Väliaho, aluevalmentaja
 



Savo-Karjalan joukkue.

SAVO-KARJALA:

Maalivahdit:
1 Arttu Räsänen, KalPa
30 Kasper Lehikoinen, Jokipojat

Puolustajat:
2 Tino Huuskonen, KalPa
3 Aapo Niskanen, KalPa
4 Niko Hämäläinen, Jokipojat
5 Jasper Lindqvist, KalPa
6 Niko Pennanen, KalPa
7 Santeri Pippola, Jokipojat

Hyökkääjät:
8 Severi Immonen, KalPa
9 Veikka Halonen, KalPa
10 Oskari Surakka, Jokipojat
11 Jonne Korhonen, KalPa
12 Riku Savolainen, KalPa
13 Aleksi Inkinen, Jokipojat
14 Tino Nisula, IPK
15 Jonathan Korhonen, KalPa
16 Topi Saastamoinen, Jokipojat
18 Jose Korsikko, KalPa

Johtoryhmä:
Henri Eskelinen, valmentaja
Mika Martikainen, valmentaja
Arto Pyykkö, mv-valmentaja
Kari Aalto, huoltaja
Kalle Väliaho, aluevalmentaja

 

Viimeksi muutettu

Tuoreimpia uutisia



Suomen Jääkiekkoliiton yhteistyökumppanit: