Leijonat.fi

       

×

Suomi-sarja // Tomi Sillanvuo on Ketterän uusi toiminnanjohtaja

Suomi-sarjaa johtavan Imatran Ketterän uudeksi toiminnanjohtajaksi on valittu Tomi Sillanvuo.


49-vuotias Sillanvuo on toiminut kolme vuotta Ketterässä muun muassa seuran hallituksessa, tiedottajana ja toisena joukkueenjohtajana.

Sillanvuo on koulutukseltaan kauppatieteiden maisteri, ja hän siirtyy Ketterään Ruokolahdella toimivan Jaakkiman opiston talousjohtajan tehtävistä

- Ketterässä on vapaaehtoisvoimin tehty työtä seuran taustaorganisaation pyörittämisessä ja kehittämisessä. Seuran tavoitteena on pelata jatkossa Mestiksessä ja nyt on aika ottaa hallittu askel organisaation edelleen kehittämisessä, Ketterän puheenjohtaja Mikko Partanen kertoo imatralaisseuran verkkosivuilla.

-Rakennamme seuran taustoja Mestis-valmiuteen, Tomin pestaaminen toiminnanjohtajaksi on keskeinen osa tätä työtä. Toimintamme on kasvanut viime vuosina ja riippumatta sarjatasosta nykyinen toiminta vaatii täysipäiväisen työntekijän. Hienoa että saamme tutun ja seuran jo entuudestaan hyvin tuntevan henkilön tähän tehtävään, jatkaa Partanen.

Lisää aiheesta Ketterän verkkosivuilla.

 

Sarjataulukko - Ylempi loppusarja

Joukkue
O
TM
-
PM
P
1. Pyry
40
176
-
99
88
2. Hunters
40
188
-
119
84
3. FPS
40
150
-
121
78
4. JHT
40
178
-
107
76
5. Hokki
40
171
-
125
75
6. KOOVEE
40
178
-
139
71

Suomi-Sarja FacebookissaSuomen Jääkiekkoliiton yhteistyökumppanit: