maanantai, 07 lokakuu 2013 23:58

GHD - Tyttökiekkoa joka puolella Suomea - Katso lista paikkakunnista!

Kirjoittanut Heidi Viljakainen

Ensi viikonloppuna joka puolella Suomea on mahdollisuus päästä nauttimaan GHD-tapahtumasta.

Girls' Hockey Day -tapahtumaan on tänä vuonna mahdollista osallistua lähes kaikkialla Suomessa. Tapahtuma järjestetään pääsääntöisesti 12.-13.10.2013 välisenä aikana, ja se on osa kansainvälisen jääkiekkoliiton järjestämää Girls' Hockey Weekend -viikonloppua. Tänä vuonna tytöillä on mahdollisuus osallistua jääkiekon aloitustapahtumaan aina Lappia myöten, sillä tapahtuma järjestetään monipuolisesti kaikkialla Suomessa 60 eri paikkakunnalla.

Alla olevasta listasta voit tarkistaa kaikki GHD-tapahtumaan osallistuvat paikkakunnat. Lisätietoa tapahtumasta, seuroista ja aikatauluista löydät täältä!

 

 

Seura

Alue

Paikkakunta

1

Mäntsälän Jää-Tiikerit

Etelä

Mäntsälä

2

Lohjan Kisa- Veikot

Etelä

Lohja

3

Karhu-Kissat ry

Etelä

Helsinki

4

KJT / Keski-Uudenmaan Jääkiekkoilun Tuki ry 

Etelä

Tuusula, Kerava

5

Red Wings

Etelä

Helsinki

6

HCK Salamat

Etelä

Kirkkonummi

7

KelaJT Pelicans 2000

Etelä

Mäntsälä

8

Porvoo-Borgå Hunters Ice-Hockey ry

Etelä

Porvoo

9

Blues Eks Tytöt

Etelä

Espoo

10

Parkanon Kiekko ry

Häme

Parkano

11

HC Nokia

Häme

Nokia

12

Fortuna ry

Häme

Orivesi

13

Koillis-Pirkan Kiekko (KPK)

Häme

Mänttä-Vilppula / Mänttä

14

Urjalan Sisukiekko

Häme

Urjala

15

Pelicans2000

Häme

Hollola

16

Virtain Kiekko-Karhut Ry

Häme

Virrat

17

Tampereen Ilves

Häme

Tampere

18

Nastolan Kiekko

Häme

Nastola

19

HPK

Häme

Hämeenlinna

20

Heinolan Kiekko

Häme

Heinola

21

Juniori Hermes

Keskima

Kokkola

22

Vaasan Sportin Juniorit

Keskimaa

Vaasa

23

Järviseudun Pallokerho

Keskimaa

Alajärvi

24

IK Kronan

Keskimaa

Kruunupyy

25

S-Kiekko Juniorit ry

Keskimaa

Seinäjoki

26

APV

Keskimaa

Alavus

27

TEAM IFK Lepplax

Keskimaa

Pedersöre

28

Närpiön Kraft

Keskimaa

Närpiö

29

JYP Juniorit

Keskimaa

Jyväskylä

30

Terjärv Ungdoms Sportförening / TUS

Keskimaa

Teerijärvi

31

Ähtärin Kiekko Haukat

Keskimaa

Ähtäri

32

Juniori-Jukurit

Kymi-Saimaa

Mikkeli

33

Imatran Ketterä Juniorit ry

Kymi-Saimaa

Imatra

34

Saimaan Pallo ry

Kymi-Saimaa

Lappeenranta

35

Warkis Varkaus Ry

Kymi-Saimaa

Varkaus

36

Porin Ässät ry

Länsirannikko

Pori

37

Rauman Lukko ry

Länsirannikko

Rauma

38

TPS Juniorijääkiekko ry

Länsirannikko

Turku

39

Panelian Raikas

Länsirannikko

Panelia

40

TarU Hockey

Länsirannikko

Tarvasjoki

41

Someron Pallo juniorit Ry

Länsirannikko

Somero

42

IFK Mariehamn

Länsirannikko

Maarianhamina

43

Kolarin Työväen Urheilijat

Lappi

Kolari

44

Napapiirin Pantterit

Lappi

Rovaniemi

45

Kemijärven Kiekko Ry

Lappi

Kemijärvi

46

Etelä-Portimo -72

Lappi

Ylitornio

47

Nivala Cowboys

Pohjoinen

Nivala

48

Sotkamon kiekko

Pohjoinen

Sotkamo

49

Oulun Kärpät 46 ry

Pohjoinen

Oulu

50

Haapajärven Kiilat 

Pohjoinen

Haapajärvi

51

JHT Kalajoki ry

Pohjoinen

Kalajoki

52

Pyhäjärven Pohti

Pohjoinen

Pyhäjärvi

53

Kuhmon KivaHT

Pohjoinen

Kuhmo

54

Kuusamon Pallo-Karhut ry

Pohjoinen

Kuusamo

55

Suomussalmen Palloseura 

Pohjoinen

Suomussalmi

56

Juniori-KalPa ry

Savo-Karjala

Kuopio

57

Nurmeksen Sepot ry

Savo-Karjala

Nurmes

58

Kontiolahden Kajastus

Savo-Karjala

Kontiolahti

59

Juniori Jokipojat ry.

Savo-Karjala

Joensuu

60

Warkis

Savo-Karjala

Varkaus

 

Etsi sivustolta