perjantai, 29 elokuu 2014 17:36

Vielä aikaa ilmoittautua GHD-tapahtumaan - Onko sinun seurasi mukana?

Kirjoittanut Toimitus

Girls´Hockey Day (GHD) on tyttöjen oma jääkiekon kokeilutapahtuma, jonka tarkoituksena on lisätä tyttökiekon näkyvyyttä Suomessa ja sitä kautta saada uusia harrastajia lajin pariin. Suomen GHD-tapahtuma on osa kansainvälisen jääkiekkoliiton IIHF:n lanseeraamaa maailmanlaajuista Girls' Hockey Weekend -viikonloppua 11.–12.10.2014.

Valtakunnallinen Girls´ Hockey Day (GHD) järjestetään Suomessa nyt neljättä kertaa. Tytöt ympäri Suomen pääsevät kokeilemaan jääkiekkoa harrastuksena Jääkiekkoliiton jäsenseurojen järjestämien Girls’ Hockey Day – tapahtumien myötä. Tässä lista tällä hetkellä mukaan ilmoittautuneista seuroista.

Lue lisää Finhockey.fi-sivuilta tästä linkistä.

 

Etelä
1  Kirkkonummen Salamat           Kirkkonummi
2  Espoon kiekkoseura ry          Espoo
3  Harjun Kiekko Ry.              Lohja/Nummela
4  Kiekko-Nikkarit                Riihimäki
5  KJT ry                         Kerava
6  Mäntsälän Jää-Tiikerit         Mäntsälä
7  Kiekkoreipas & Pelicans 2000   Lahti

Häme
8  HC Nokia                       Nokia
9  Koillis-Pirkan Kiekko          Mänttä
10 Fortuna ry                     Orivesi
11 Vierumäki                      Heinola
12 Urjalan Sisukiekko             Urjala
13 HPK                            Hämeenlinna
14 Kiekkoreipas                   Lahti
15 Ilves                          Tampere
16 Heinolan Kiekko                Heinola

Keskimaa
17 Järviseudun Pallokerho         Alajärvi
18 Kurikan Ryhti / Jääkiekko      Kurikka
19 JUNIORI HERMES                 Kokkola
20 Karstulan Kiva                 Karstula
21 ALAVUDEN PELIVEIKOT            Alavus
22 S-Kiekko                       Seinäjoki
23 Terjärv Ungdoms Sportklubb     Teerijärvi
24 Suolahden Urho                 Suolahti
25 Vaasan Sportin Juniorit ry.    Vaasa
26 Ähtärin Kiekko-Haukat          Ähtäri
27 Kuortaneen Kunto               Kuortane

Kymi-Saimaa
28 Juniori-Jukurit                Mikkeli
29 Aakoo-juniorit ry              Inkeroinen
30 Saimaan Pallo ry               Lappeenranta
31 Warkis Varkaus Ry              Varkaus

Länsirannikko
32 Someron Pallon Juniorit RY     Somero
33 Salon Kiekkohait ry.           Salo
34 Panelian Raikas                Panelia
35 TPS Juniorijääkiekko ry        Turku

Lappi
36 tornion ihc                    Tornio
37 KoTu Hockey/ Kolarin L.toimi   Kolari
38 Etelä-Portimo-72               Ylitornio
39 Sodankylän Pallo ry            Sodankylä
40 Kittilän Palloseura            Kittilä

Pohjoinen
41 Haapajärven Kiilat             Haapajärvi
42 Jääkobrat ry,                  Oulainen
43 Kuhmon KivaHT                  Kuhmo
44 Kiekko-Laser juniorit RY       Oulunsalo
45 Kiimigin Kiekko-Pojat          Kiiminki
46 Pyhäjärven Pohti ry (PyPo)     Pyhäjärvi
47 Oulun Kärpät 46 ry             Oulu
48 Nivala Cowboys                 Nivala
49 Kuusamon Pallo-Karhut          Kuusamo

Savo-Karjala
50 Nurmeksen Sepot                Nurmes
51 Kalliosuon Sisu                Sonkajärvi

 

Etsi sivustolta