Leijonat.fi

     



Näistä seuroista Tulevaisuuden Tähdet tulevat - Pelaajat seurojensa mukaisessa aakkosjärjestyksessä

Kuvakaappaus turnauksen live-lähetyksestä. Kuvakaappaus turnauksen live-lähetyksestä.

Kuortaneella järjestettävän Tulevaisuuden Tähdet -tapahtuman pelaajat tulevat 39 seurasta ympäri Suomen. Turnauksessa on mukana yhteensä 144 pelaajaa. Tässä luettelossa he ovat seurojensa mukaisessa aakkosjärjestyksessä.


NIMI:                 SEURA:      ALUE:
Alhonen Jere          Blues       Etelä
Forsell Kaius         Blues       Etelä
Karhu Niko            Blues       Etelä
Parviainen Joonas     Blues       Etelä
Väisänen Veeti        Blues       Etelä
Berner Michael        Blues       Keskimaa
Harjula Perttu        Cowboys     Pohjoinen
Jokinen Julius        EPS         Etelä
Haapala Eelis         FoPS        Länsirannikko
Rantanen Santtu       FoPS        Länsirannikko
Holttinen Oliver      GrIFK       Etelä
Klaavu Emil           Hermes      Keskimaa
Maaranen Saku         HIFK        Etelä
Rekola Ville          HIFK        Etelä
Suutarinen Altti      HIFK        Etelä
Tasavuori Henrik      HIFK        Etelä
Wallgren Axel         HIFK        Etelä
Romppanen Niklas      Hokki-SoKi  Pohjoinen
Frantti Eetu          HTUHC       Lappi
Kenttä Kasper         HTUHC       Lappi
Lundberg Liam         HTUHC       Lappi
Rasmus Pokka          HTUHC       Lappi
Aho Karri             Ilves       Häme
Hannola Tane          Ilves       Häme
Järventie Roby        Ilves       Häme
Kauraniemi Matias     Ilves       Häme
Korhonen Rasmus       Ilves       Häme
Mattila Ilmari        Ilves       Häme
Toivonen Jonne        Ilves       Häme
Siljamäki Elias       Ilves       Pohjoinen
Kuivalainen Aapo      IPK         Savo-Karjala
Aalto Aleksi          Jokerit     Etelä
Jaakola Miko          Jokerit     Etelä
Jantunen Vertti       Jokerit     Etelä
Jurmo Joni            Jokerit     Etelä
Scheiman Dani         Jokerit     Etelä
Heiskanen Miska       Jokipojat   Savo-Karjala
Juvonen Juho          Jokipojat   Savo-Karjala
Kempas Tiitus         Jokipojat   Savo-Karjala
Kokko Samuli          Jokipojat   Savo-Karjala
Romppanen Niilo       Jokipojat   Savo-Karjala
Westerman Vili        Jokipojat   Savo-Karjala
Turkulainen Tom       Jukurit     Kymi-Saimaa
Kilpinen Kalle        JYP         Keskimaa
Koskela Santeri       JYP         Keskimaa
Koskela Valtteri      JYP         Keskimaa
Laakso Topi           JYP         Keskimaa
Liiri Niko            JYP         Keskimaa
Pietiläinen Tatu      JYP         Keskimaa
Salo Sami             JYP         Keskimaa
Tikkanen Saku         JYP         Keskimaa
Mourujärvi Joona      K-Laser     Pohjoinen
Rossinen Tatu         K-Laser     Pohjoinen
Ukkola Joona          K-Laser     Pohjoinen
Halonen Vili          KalPa       Savo-Karjala
Hämäläinen Paavo      KalPa       Savo-Karjala
Kokkonen Eikka        KalPa       Savo-Karjala
Koponen Elias         KalPa       Savo-Karjala
Kähkönen Josi         KalPa       Savo-Karjala
Rinne Kaapo           KalPa       Savo-Karjala
Salonen Kalle         KalPa       Savo-Karjala
Tiihonen Teemu        KalPa       Savo-Karjala
Vierimaa Anton        KalPa       Savo-Karjala
Koponen Jere          Ketterä     Kymi-Saimaa
Korhonen Leevi        Ketterä     Kymi-Saimaa
Korhonen Rasmus       Ketterä     Kymi-Saimaa
Sinkkonen Aleksi      Ketterä     Kymi-Saimaa
Kuusikko Roni         KeuPa       Keskimaa
Lampinen Eevertti     KeuPa       Keskimaa
Toivonen Ville        KeuPa       Keskimaa
Virta Eemeli          KeuPa       Keskimaa
Grönberg Iiro         KJT-Haukat  Etelä
Jaakola Ossi-Petteri  KooKoo      Kymi-Saimaa
Kaartinen Joonas      KooKoo      Kymi-Saimaa
Mäkinen Akseli        KooKoo      Kymi-Saimaa
Kakko Markus          Kärpät      Pohjoinen
Klintrup Eero         Kärpät      Pohjoinen
Meriläinen Leevi      Kärpät      Pohjoinen
Myllyaho Antti        Kärpät      Pohjoinen
Määttä Rami           Kärpät      Pohjoinen
Nikupeteri Olli       Kärpät      Pohjoinen
Paaso Arttu           Kärpät      Pohjoinen
Pietilä Ville Pekka   Kärpät      Pohjoinen
Rommakkaniemi Samu    Kärpät      Pohjoinen
Turunen Elias         Kärpät      Pohjoinen
Vartiainen Niklas     Kärpät      Pohjoinen
Liukkonen Viljo       LeKi-75     Savo-Karjala
Apila Eetu            LiKi        Pohjoinen
Nevanpää Patrik       Lukko       Länsirannikko
Raitanen Lauri        Lukko       Länsirannikko
Siivonen Aapo         Lukko       Länsirannikko
Ollitervo Roope       Lämärit     Lappi
Torvela Aleksi        Lämärit     Lappi
Ahonen Toni           Pelicans    Häme
Jaakkola Justus       Pelicans    Häme
Leinonen Matias       Pelicans    Häme
Ahola Markus          RoKi        Lappi
Haapa-aro Severi      RoKi        Lappi
Kaitala Veeti         RoKi        Lappi
Korhonen Aleksi       RoKi        Lappi
Korpi-Halkola Veetu   RoKi        Lappi
Korsumäki Arttu       RoKi        Lappi
Lampinen Emil         RoKi        Lappi
Martin Niko           RoKi        Lappi
Niemelä Väinö-Pekka   RoKi        Lappi
Palovaara Eetu        RoKi        Lappi
Petäjäsuvanto Joonas  RoKi        Lappi
Örn Tuomas            RoKi        Lappi
Märijärvi Mattias     S-Kiekko    Keskimaa
Kinnunen Kasperi      SaiPa       Kymi-Saimaa
Markkanen Juho        SaiPa       Kymi-Saimaa
Saarinen Aleksi       SaiPa       Kymi-Saimaa
Björkman Daniel       SaPKo       Kymi-Saimaa
Kilpeläinen Veeti     SaPKo       Kymi-Saimaa
Myllys Oskar          SaPKo       Kymi-Saimaa
Sairanen Mathias      SaPKo       Kymi-Saimaa
Korhonen Petteri      Sepot       Savo-Karjala
Blomqvist Joel        Sport       Keskimaa
Hällfors Elmeri       Sport       Keskimaa
Korpela Viljami       Sport       Keskimaa
Curri Rahim           Tappara     Häme
Grönroos Daniel       Tappara     Häme
Hämäläinen Aapo       Tappara     Häme
Hämäläinen Aku        Tappara     Häme
Joki Eetu             Tappara     Häme
Luoto Oskari          Tappara     Häme
Sorvali Leevi         Tappara     Häme
Österlund Eemeli      Tappara     Häme
Hämäläinen Matias     Titaanit    Kymi-Saimaa
Vilkki Werner         Titaanit    Kymi-Saimaa
Kulmala Frans         TPS         Länsirannikko
Munkki Vili           TPS         Länsirannikko
Puntala Pyry          TPS         Länsirannikko
Saarinen Juuso        TPS         Länsirannikko
Uusikartano Riku      TPS         Länsirannikko
Shikera Jan           TuTo        Länsirannikko
Timonen Joona         Warkis      Kymi-Saimaa
Aaltonen Juuso        Ässät       Länsirannikko
Määttä Santeri        Ässät       Länsirannikko
Porttikivi Miikka     Ässät       Länsirannikko
Setälä Iiro           Ässät       Länsirannikko
Syystö Arttu          Ässät       Länsirannikko
Tuomela Atte          Ässät       Länsirannikko
Virtala Jerkko        Ässät       Länsirannikko

 

 

Viimeksi muutettu

 

 


TULEVAISUUDEN TÄHDET 2017


Tulevaisuuden Tähdet 2017 -tapahtuma järjestetään Kuortaneella 27.-29.01.2017. Tapahtumassa kartoitetaan pelaajia 08-12.03.2017 Vierumäellä järjestettävälle Pohjola-leirille.


OTTELUOHJELMA JA TULOKSET


KATSO OTTELUT LIVENÄ


POHJOLA-LEIRIN SIVUT


KOKOONPANOT

Etelä
Häme
Keskimaa
Kymi-Saimaa
Lappi
Länsirannikko
Pohjoinen
Savo-Karjala


 



Suomen Jääkiekkoliiton yhteistyökumppanit: