Leijonat.fi

       

He pelaavat Tulevaisuuden Tähdet -turnauksessa - Kaikki 144 pelaajaa A:sta Ö:hön

Kuvakaappaus turnauksen live-lähetyksestä. Kuvakaappaus turnauksen live-lähetyksestä.

Vuonna 2002 syntyneiden poikien Tulevaisuuden Tähdet -tapahtuma käynnistyi perjantaina Kuortaneella. Mukana on yhteensä 144 pelaajaa, jotka on jaettu kahdeksaan alueelliseen joukkueeseen. Tässä he kaikki ovat, sukunimiensä mukaan aakkosjärjestyksessä!


NIMI:                SEURA:      ALUE:
Aalto Aleksi         Jokerit     Etelä
Aaltonen Juuso       Ässät       Länsirannikko
Aho Karri            Ilves       Häme
Ahola Markus         RoKi        Lappi
Ahonen Toni          Pelicans    Häme
Alhonen Jere         Blues       Etelä
Apila Eetu           LiKi        Pohjoinen
Berner Michael       Blues       Keskimaa
Björkman Daniel      SaPKo       Kymi-Saimaa
Blomqvist Joel       Sport       Keskimaa
Curri Rahim          Tappara     Häme
Forsell Kaius        Blues       Etelä
Frantti Eetu         HTUHC       Lappi
Grönberg Iiro        KJT-Haukat  Etelä
Grönroos Daniel      Tappara     Häme
Haapa-aro Severi     RoKi        Lappi
Haapala Eelis        FoPS        Länsirannikko
Halonen Vili         KalPa       Savo-Karjala
Hannola Tane         Ilves       Häme
Harjula Perttu       Cowboys     Pohjoinen
Heiskanen Miska      Jokipojat   Savo-Karjala
Holttinen Oliver     GrIFK       Etelä
Hällfors Elmeri      Sport       Keskimaa
Hämäläinen Aapo      Tappara     Häme
Hämäläinen Aku       Tappara     Häme
Hämäläinen Matias    Titaanit    Kymi-Saimaa
Hämäläinen Paavo     KalPa       Savo-Karjala
Jaakkola Justus      Pelicans    Häme
Jaakola Miko         Jokerit     Etelä
Jaakola Ossi-Petteri KooKoo      Kymi-Saimaa
Jantunen Vertti      Jokerit     Etelä
Joki Eetu            Tappara     Häme
Jokinen Julius       EPS         Etelä
Jurmo Joni           Jokerit     Etelä
Juvonen Juho         Jokipojat   Savo-Karjala
Järventie Roby       Ilves       Häme
Kaartinen Joonas     KooKoo      Kymi-Saimaa
Kaitala Veeti        RoKi        Lappi
Kakko Markus         Kärpät      Pohjoinen
Karhu Niko           Blues       Etelä
Kauraniemi Matias    Ilves       Häme
Kempas Tiitus        Jokipojat   Savo-Karjala
Kenttä Kasper        HTUHC       Lappi
Kilpeläinen Veeti    SaPKo       Kymi-Saimaa
Kilpinen Kalle       JYP         Keskimaa
Kinnunen Kasperi     SaiPa       Kymi-Saimaa
Klaavu Emil          Hermes      Keskimaa
Klintrup Eero        Kärpät      Pohjoinen
Kokko Samuli         Jokipojat   Savo-Karjala
Kokkonen Eikka       KalPa       Savo-Karjala
Koponen Elias        KalPa       Savo-Karjala
Koponen Jere         Ketterä     Kymi-Saimaa
Korhonen Aleksi      RoKi        Lappi
Korhonen Leevi       Ketterä     Kymi-Saimaa
Korhonen Petteri     Sepot       Savo-Karjala
Korhonen Rasmus      Ilves       Häme
Korhonen Rasmus      Ketterä     Kymi-Saimaa
Korpela Viljami      Sport       Keskimaa
Korpi-Halkola Veetu  RoKi        Lappi
Korsumäki Arttu      RoKi        Lappi
Koskela Santeri      JYP         Keskimaa
Koskela Valtteri     JYP         Keskimaa
Kuivalainen Aapo     IPK         Savo-Karjala
Kulmala Frans        TPS         Länsirannikko
Kuusikko Roni        KeuPa       Keskimaa
Kähkönen Josi        KalPa       Savo-Karjala
Laakso Topi          JYP         Keskimaa
Lampinen Eevertti    KeuPa       Keskimaa
Lampinen Emil        RoKi        Lappi
Leinonen Matias      Pelicans    Häme
Liiri Niko           JYP         Keskimaa
Liukkonen Viljo      LeKi-75     Savo-Karjala
Lundberg Liam        HTUHC       Lappi
Luoto Oskari         Tappara     Häme
Maaranen Saku        HIFK        Etelä
Markkanen Juho       SaiPa       Kymi-Saimaa
Martin Niko          RoKi        Lappi
Mattila Ilmari       Ilves       Häme
Meriläinen Leevi     Kärpät      Pohjoinen
Mourujärvi Joona     K-Laser     Pohjoinen
Munkki Vili          TPS         Länsirannikko
Myllyaho Antti       Kärpät      Pohjoinen
Myllys Oskar         SaPKo       Kymi-Saimaa
Mäkinen Akseli       KooKoo      Kymi-Saimaa
Märijärvi Mattias    S-Kiekko    Keskimaa
Määttä Rami          Kärpät      Pohjoinen
Määttä Santeri       Ässät       Länsirannikko
Nevanpää Patrik      Lukko       Länsirannikko
Niemelä Väinö-Pekka  RoKi        Lappi
Nikupeteri Olli      Kärpät      Pohjoinen
Ollitervo Roope      Lämärit     Lappi
Paaso Arttu          Kärpät      Pohjoinen
Palovaara Eetu       RoKi        Lappi
Parviainen Joonas    Blues       Etelä
Petäjäsuvanto Joonas RoKi        Lappi
Pietilä Ville Pekka  Kärpät      Pohjoinen
Pietiläinen Tatu     JYP         Keskimaa
Porttikivi Miikka    Ässät       Länsirannikko
Puntala Pyry         TPS         Länsirannikko
Raitanen Lauri       Lukko       Länsirannikko
Rantanen Santtu      FoPS        Länsirannikko
Rasmus Pokka         HTUHC       Lappi
Rekola Ville         HIFK        Etelä
Rinne Kaapo          KalPa       Savo-Karjala
Rommakkaniemi Samu   Kärpät      Pohjoinen
Romppanen Niilo      Jokipojat   Savo-Karjala
Romppanen Niklas     Hokki-SoKi  Pohjoinen
Rossinen Tatu        K-Laser     Pohjoinen
Saarinen Aleksi      SaiPa       Kymi-Saimaa
Saarinen Juuso       TPS         Länsirannikko
Sairanen Mathias     SaPKo       Kymi-Saimaa
Salo Sami            JYP         Keskimaa
Salonen Kalle        KalPa       Savo-Karjala
Scheiman Dani        Jokerit     Etelä
Setälä Iiro          Ässät       Länsirannikko
Shikera Jan          TuTo        Länsirannikko
Siivonen Aapo        Lukko       Länsirannikko
Siljamäki Elias      Ilves       Pohjoinen
Sinkkonen Aleksi     Ketterä     Kymi-Saimaa
Sorvali Leevi        Tappara     Häme
Suutarinen Altti     HIFK        Etelä
Syystö Arttu         Ässät       Länsirannikko
Tasavuori Henrik     HIFK        Etelä
Tiihonen Teemu       KalPa       Savo-Karjala
Tikkanen Saku        JYP         Keskimaa
Timonen Joona        Warkis      Kymi-Saimaa
Toivonen Jonne       Ilves       Häme
Toivonen Ville       KeuPa       Keskimaa
Torvela Aleksi       Lämärit     Lappi
Tuomela Atte         Ässät       Länsirannikko
Turkulainen Tom      Jukurit     Kymi-Saimaa
Turunen Elias        Kärpät      Pohjoinen
Ukkola Joona         K-Laser     Pohjoinen
Uusikartano Riku     TPS         Länsirannikko
Vartiainen Niklas    Kärpät      Pohjoinen
Vierimaa Anton       KalPa       Savo-Karjala
Vilkki Werner        Titaanit    Kymi-Saimaa
Virta Eemeli         KeuPa       Keskimaa
Virtala Jerkko       Ässät       Länsirannikko
Väisänen Veeti       Blues       Etelä
Wallgren Axel        HIFK        Etelä
Westerman Vili       Jokipojat   Savo-Karjala
Örn Tuomas           RoKi        Lappi
Österlund Eemeli     Tappara     Häme

 

 

Viimeksi muutettu

 

 


TULEVAISUUDEN TÄHDET 2017


Tulevaisuuden Tähdet 2017 -tapahtuma järjestetään Kuortaneella 27.-29.01.2017. Tapahtumassa kartoitetaan pelaajia 08-12.03.2017 Vierumäellä järjestettävälle Pohjola-leirille.


OTTELUOHJELMA JA TULOKSET


KATSO OTTELUT LIVENÄ


POHJOLA-LEIRIN SIVUT


KOKOONPANOT

Etelä
Häme
Keskimaa
Kymi-Saimaa
Lappi
Länsirannikko
Pohjoinen
Savo-Karjala


 



Suomen Jääkiekkoliiton yhteistyökumppanit: