Leijonat.fi

       

×

10 - Olympialaiset (10.-22.2.2018), KOR

Otteluohjelman kellonajat ovat Suomen aikaa.

Otteluohjelma - Lohko A
Päivä
Aika
Paikka
Koti
Vieras
Tulos
11.02.
09:40
Kwandong, KOR
FIN
USA
1 - 3
11.02.
14:10
Kwandong, KOR
CAN
OAR
5 - 0
13.02.
09:40
Kwandong, KOR
CAN
FIN
4 - 1
13.02.
14:10
Kwandong, KOR
USA
OAR
5 - 0
15.02.
05:10
Kwandong, KOR
USA
CAN
1 - 2
15.02.
09:40
Kwandong, KOR
OAR
FIN
1 - 5
Otteluohjelma - Lohko B
Päivä
Aika
Paikka
Koti
Vieras
Tulos
10.02.
09:40
Kwandong, KOR
JPN
SWE
1 - 2
10.02.
14:10
Kwandong, KOR
SUI
KOR
8 - 0
12.02.
09:40
Kwandong, KOR
SUI
JPN
3 - 1
12.02.
14:10
Kwandong, KOR
SWE
KOR
8 - 0
14.02.
05:10
Kwandong, KOR
SWE
SUI
1 - 2
14.02.
09:40
Kwandong, KOR
KOR
JPN
1 - 4
Otteluohjelma - Playoff
Päivä
Aika
Paikka
Koti
Vieras
Tulos
Puolivälierät
17.02.
05:10
Kwandong, KOR
OAR
SUI
6 - 2
17.02.
09:40
Kwandong, KOR
FIN
SWE
7 - 2
Sijoitusottelut
18.02.
05:10
Kwandong, KOR
SUI
KOR
2 - 0
18.02.
09:40
Kwandong, KOR
SWE
JPN
1 - 2 JA
Sijat 7. - 8.
20.02.
05:10
Kwandong, KOR
SWE
KOR
Sijat 5. - 6.
20.02.
09:40
Kwandong, KOR
SUI
JPN
Välierät
19.02.
06:10
Gangneung, KOR
USA
FIN
Käynnissä
19.02.
14:10
Gangneung, KOR
CAN
OAR
Tulossa
Pronssiottelu
21.02.
09:40
Kwandong, KOR
VE häv. 1
VE häv. 2
Finaali
22.02.
06:10
Gangneung, KOR
VE voitt. 1
VE voitt. 2
Sarjataulukko - Lohko A
Joukkue
O
V
JAV
JAH
H
TM
PM
ME
P
1. CAN
3
3
0
0
0
11
2
9
9
2. USA
3
2
0
0
1
9
3
6
6
3. FIN
3
1
0
0
2
7
8
-1
3
4. OAR
3
0
0
0
3
1
15
-14
0
Sarjataulukko - Lohko B
Joukkue
O
V
JAV
JAH
H
TM
PM
ME
P
1. SUI
3
3
0
0
0
13
2
11
9
2. SWE
3
2
0
0
1
11
3
8
6
3. JPN
3
1
0
0
2
6
6
0
3
4. KOR
3
0
0
0
3
1
20
-19
0
Pelaajat - Top 10
Pelaaja
Joukkueet
M
S
P
1.
MULLER Alina
SUI
7
3
10
2.
MEIER Christine
SUI
0
8
8
3.
STALDER Lara
SUI
3
3
6
4.
VÄLILÄ Riikka
FIN
4
1
5
5.
KARVINEN Michelle
FIN
3
2
5
6.
SHOKHINA Anna
OAR
3
2
5
7.
BENZ Sara
SUI
2
3
5
8.
DAOUST Melodie
CAN
3
1
4
9.
STAENZ Phoebe
SUI
3
1
4
10.
AGOSTA Meghan
CAN
2
2
4

Viimeksi muutettu


Suomen Jääkiekkoliiton yhteistyökumppanit: