maanantai, 11 kesäkuu 2018 14:39

U18 Pikkuleijonien toinen kesäopiskeluviikko järjestetään heinäkuussa Vierumäellä - Tässä joukkue!

Kirjoittanut
Kuva kesän ensimmäiseltä kesäopiskeluviikolta Kuortaneelta. Kuva kesän ensimmäiseltä kesäopiskeluviikolta Kuortaneelta. Pasi Mennander

Alle 18-vuotiaiden poikien maajoukkueen pelaajat kokoontuvat heinäkuun lopulla Vierumäen urheiluopistolle kesän toiselle opiskeluviikolle.

Leiri starttaa maanantaina 23. heinäkuuta ja päättyy tiistaina 31. heinäkuuta. Leiriviikon aikana opiskellaan ja harjoitellaan.

Leirin viimeisenä päivänä pelaajat suorittavat tentin viikon aikana opiskelemastaan kurssista.

Kesän ensimmäinen opiskeluviikko järjestettiin Kuortaneen urheiluopistolla 4.-11.6.2018.

Maalivahdit:
Keinänen Tomas, TPS Turku
Piiroinen Kari, HIFK Helsinki
Taponen Roope, HIFK Helsinki

Puolustajat:
Kokkonen Mikko, Jukurit Mikkeli
Heinola Ville, Ässät Pori
Holtinkoski Aapo, TPS Turku
Koskenkorva Samu, Kärpät Oulu
Loponen Kalle, Kärpät Oulu
Niemelä Topi, Kärpät Oulu
Puutio Kasper, Kärpät Oulu
Räsänen Iivari, Tappara Tampere
Sedoff Christoffer, HIFK Helsinki
Tuomisto Antti, Ässät Pori

Hyökkääjät:
Aaltonen Leevi, KalPa Kuopio
Intonen Aarne, TPS Turku
Kallionkieli Marcus, USHL
Lahnaviik Rasmus, Jokerit Helsinki
Lundell Anton, HIFK Helsinki
Miettinen Veeti, Blues Espoo
Myllylä Wiljami, HIFK Helsinki
Mäntykivi Matias, SaiPa Lappeenranta
Nikkanen Henri, Jukurit Mikkeli
Petman Mikko, Lukko Rauma
Puistola Patrik, Tappara Tampere
Pärssinen Juuso, TPS Turku
Räty Aku, Kärpät Oulu
Saarela Antti, Lukko Rauma
Simontaival Kasper, Tappara Tampere
Tuomaala Arttu, Tappara Tampere

Johtoryhmä:
Marttila Mika, päävalmentaja
Mäntymaa Ville, valmentaja
Kinnunen Antti, valmentaja
Pasuri Toni, mv-valmentaja
Niinikorpi Juhani, lääkäri
Tähkäpää Mikko, fysioterapeutti
Suomela Keijo, huoltaja
Sihvonen Arto, joukkueenjohtaja

 

 

Olet nyt

Lisää U18-uutisia

U18 POIKIEN MM-KISAT 2019

Alle 18-vuotiaiden poikien maailmanmestaruudesta pelataan Ruotsin Örnsköldsvikissä ja Uumajassa 18.–28.4.2019.


Kisaviestinnässä käytämme hashtageja #U18fi #Pikkuleijonat


LOHKOJAKO
Alkulohko A (Uumaja):
Kanada
Suomi
Sveitsi
Tshekki
Valko-Venäjä

Alkulohko B (Örnsköldsvik):
Latvia
Ruotsi
Slovakia
USA
Venäjä


SUOMEN OTTELUT:
Alkulohko:
To 18.04. 20:30
Kanada 5–3 Suomi Kooste
Pe 19.04. 20:30
Valko-Venäjä 4–3 Suomi Kooste
Su 21.04. 16:30
Suomi 2–4 Tshekki Kooste
Ti 23.04. 16:30
Suomi 12–0 Sveitsi Kooste
Puolivälierät:
To 25.04. 16:30
USA 6–0 Suomi Kooste


KOKO OTTELUOHJELMA JA TULOKSET


IIHF:N VIRALLISET KISASIVUT


SUOMEN MM-JOUKKUE

Maalivahdit:
1 Taponen Roope
30 Piiroinen Kari
31 Blomqvist Joel

Puolustajat:
2 Kokkonen Mikko
3 Loponen Kalle
4 Räsänen Iivari
5 Niemelä Topi
6 Hatakka Santeri
7 Tuomisto Antti
25 Heinola Ville

Hyökkääjät:
10 Aaltonen Leevi
15 Saarela Antti
18 Petman Mikko
19 Miettinen Veeti
20 Lundell Anton
21 Räty Aku
22 Simontaival Kasper
24 Räty Aatu
28 Hirvonen Roni
32 Tieksola Tuukka
34 Intonen Aarne
35 Pärssinen Juuso
36 Puistola Patrik


MM-KISAT YLEN KANAVILLA
TV:n ohjelmaopas


KAIKKI U18:N UUTISOTSIKOT LEIJONAT.FI:SSÄ


 

U18 Pikkuleijonien ohjelma 2019-20

10.06.-17.06.2019:
Kesäopiskelu, Kuortane

22.07.-30.07.2019:
Testileiri ja kesäopiskelu, Vierumäki

02.08.-11.08.2019:
Hlinka Gretzky -turnaus, Tshekki ja Slovakia

04.11.-10.11.2019:
Viiden maan turnaus, Ruotsi

25.12.-30.12.2019:
Viiden maan turnaus, Sveitsi

03.02.-10.02.2020:
Viiden maan turnaus, Tshekki

30.03.-03.04.2020:
MM-leiri I, Vierumäki

08.04.-15.04.2020:
MM-leiri II, USA

16.04.-28.04.2020:
MM-kisat, Ann Arbor & Plymouth, USA

 

Etsi sivustolta