maanantai, 21 toukokuu 2018 09:26

04 - Tshekin turnaus (5.-12.11.2018)

Kirjoittanut
ERINOMAISUUDEN TAVOITTELU

Otteluohjelman ajat ovat Suomen aikaa.
All times on Game Schedule are presented in Finnish Local Time

Pelipaikat
Kravare, CZE
Otteluohjelma
USA
SWE
8 - 2
SUI
CZE
1 - 5
FIN
SUI
9 - 3
CZE
USA
2 - 5
SUI
USA
1 - 8
SWE
FIN
1 - 4
SWE
SUI
8 - 0
FIN
CZE
4 - 3
USA
FIN
3 - 2
CZE
SWE
4 - 2
Sarjataulukko
Joukkue
O
TM
PM
P
1. USA
4
24
7
12
2. FIN
4
19
10
9
3. CZE
4
14
12
6
4. SWE
4
13
16
3
5. SUI
4
5
30
0
Pelaajat - Top 10
Pelaaja
Joukkueet
M
S
P
1.
HUGHES Jack
USA
6
9
15
2.
CAUFIELD Cole
USA
7
2
9
3.
ZEGRAS Trevor
USA
4
5
9
4.
COSTMAR Arvid
SWE
4
3
7
5.
TUOMISTO Antti
FIN
0
6
6
6.
PUISTOLA Patrik
FIN
4
1
5
7.
GREWE Albin
SWE
2
3
5
8.
MUZIK Radek
CZE
1
4
5
9.
PSENICKA Ondrej
CZE
0
5
5
10.
NIKKANEN Henri
FIN
0
5
5

Viimeksi muutettu perjantai, 26 lokakuu 2018 10:27

Olet nyt

Lisää U18-uutisia

U18 POIKIEN MM-KISAT 2019

Alle 18-vuotiaiden poikien maailmanmestaruudesta pelataan Ruotsin Örnsköldsvikissä ja Uumajassa 18.–28.4.2019.


Kisaviestinnässä käytämme hashtageja #U18fi #Pikkuleijonat


LOHKOJAKO
Alkulohko A (Uumaja):
Kanada
Suomi
Sveitsi
Tshekki
Valko-Venäjä

Alkulohko B (Örnsköldsvik):
Latvia
Ruotsi
Slovakia
USA
Venäjä


SUOMEN OTTELUT:
Alkulohko:
To 18.04. 20:30
Kanada 5–3 Suomi Kooste
Pe 19.04. 20:30
Valko-Venäjä 4–3 Suomi Kooste
Su 21.04. 16:30
Suomi 2–4 Tshekki
Ti 23.04. 16:30
Suomi – Sveitsi
Puolivälierät:
To 25.04.
16:30 Puolivälierä 1
16:30 Puolivälierä 2
20:30 Puolivälierä 3
20:30 Puolivälierä 4
Välierät:
La 27.04.
16:30 Välierä 1
20:30 Välierä 2
Mitaliottelut:
Su 28.04.
16:30 Pronssiottelu
20:30 Loppuottelu


KOKO OTTELUOHJELMA JA TULOKSET


IIHF:N VIRALLISET KISASIVUT


SUOMEN MM-JOUKKUE

Maalivahdit:
1 Taponen Roope
30 Piiroinen Kari
31 Blomqvist Joel

Puolustajat:
2 Kokkonen Mikko
3 Loponen Kalle
4 Räsänen Iivari
5 Niemelä Topi
6 Hatakka Santeri
7 Tuomisto Antti
25 Heinola Ville

Hyökkääjät:
10 Aaltonen Leevi
15 Saarela Antti
18 Petman Mikko
19 Miettinen Veeti
20 Lundell Anton
21 Räty Aku
22 Simontaival Kasper
24 Räty Aatu
28 Hirvonen Roni
32 Tieksola Tuukka
34 Intonen Aarne
35 Pärssinen Juuso
36 Puistola Patrik


MM-KISAT YLEN KANAVILLA
TV:n ohjelmaopas


KAIKKI U18:N UUTISOTSIKOT LEIJONAT.FI:SSÄ


 

Etsi sivustolta