torstai, 12 elokuu 2021 12:35

Tyttöjen Pohjola-leirin kokoonpanot – Leiriturnaus käynnistyy torstaina kello 16

Kirjoittanut
ERINOMAISUUDEN TAVOITTELU

Keskiviikkona Kuortaneella käynnistyneelle tyttöjen Pohjola-leirille kutsuttiin 68 pelaajaa, jotka on leiriturnausta varten jaettu neljään joukkueeseen.

Jokaisen joukkueen kokoonpanossa on kaksi maalivahtia, kuusi puolustajaa ja yhdeksän hyökkääjää.

Joukkueet on nimetty Naisleijonien MM-joukkueiden pelaajien mukaan.

Leiriturnaus käynnistyy torstaina kello 16 ottelulla Meerit–Sannit. Turnaus huipentuu lauantaina. Kaikkina kolmena pelipäivänä pelataan kaksi ottelua. Turnauksen tilastoseuranta löytyy Jääkiekkoliiton tulospalvelusta.

Leiriturnauksen otteluista on verkkolähetykset.


Meerit:

Maalivahdit:
1 Mäenpää Aino (2006), Kärpät
30 Varis Venla (2006), Team Kuortane

Puolustajat:
2 Kouvalainen Hanna (2006), PyPo / Kiilat
3 Nurmisto Vilma (2007), FoPS
4 Palin Ilona (2006), HIFK/Ice Team
5 Pohjanaho Elli (2007), Ilves/HC Nokia
6 Salminen Sara (2007), Fortuna
7 Väisänen Elle (2008), Diskos

Hyökkääjät:
8 Borodina Anastasia (2008), TPS
9 Kuusisto Julia (2006), Sport
10 Liikala Minttu (2007), APV
11 Lundström Charlotta (2006), Lukko
12 Marjatsalo Annika (2007), PaRa
13 Pahkala Eléonore (2006), Kiekko-Espoo
14 Pappinen Jessica (2006), Pou / Kajastus
15 Puusaari Emmi (2006), Kärpät
16 Sulander Mirella (2007), HPK

Valmentajat:
Liitola Tuomas
Peltonen Oona


Petut:

Maalivahdit:
1 Kankaanpää Iina (2007), Cobrat/Kiilat
30 Huovinen Lilia (2006), Kiekko-Espoo

Puolustajat:
2 Lampinen Jenina (2006), KJT Haukat
3 Eloluoma Alva (2007), Junior Sport
4 Holmberg Heidi (2006), Jukurit
5 Kasala Iida (2006), TIHC
6 Ojala Jennika (2006), Team Kuortane
7 Tissarinen Sarah (2007), Hermes

Hyökkääjät:
8 Byskata Abigail (2007), TUS
9 Heimo Tilda (2007), RuoSKA
10 Julkunen Amanda (2006), LaJy/PaRa
11 Järvinen Vilma (2008), Kiva/JPK/APV
12 Korpi-Halkola Inna (2006), KiPS
13 Lamberg Eva (2007), HPK
14 Lampinen Martta (2008), K-Laser
15 Loikkanen Sara (2007), HIFK/Wolf
16 Vuosalmi Roosa (2006), Kiekko-Espoo

Valmentajat:
Hassi Samuli
Pesonen Visa


Ronjat:

Maalivahdit:
1 Kuja-Halkola Kerttu (2007), JYKI
30 Sipola Ada (2006), Koovee

Puolustajat:
2 Kankkunen Erika (2006), KJT Haukat
3 Ahokas Veera (2006), Jääsudet
4 Hämäläinen Oona (2008), K-Laser
5 Kellari Aada (2006), KPK/Ruoska
6 Pinola Olivia (2006), PyPo/YJK
7 Rissanen Jenni (2006), Cobrat/Kiilat

Hyökkääjät:
8 Andersson Emma (2006), Hyri/HIFK
9 Härkönen Silja (2006), Kiekko-Espoo /HJK
10 Krogell Noora (2006), Junior-Pelicans
11 McIntire Miliana (2007), K-Espoo
12 Partanen Seela (2006), Jukurit
13 Seppänen Kati (2006), Kärpät
14 Siekkinen Eerika (2006), PyPo
15 Sten Jannika (2008), Junior-Pelicans
16 Tukiainen Minttu (2006), LL-89

Valmentajat:
Koponen Tero
Mertanen Terhi


Sannit:

Maalivahdit:
1 Piekkari Emilia (2007), TIHC/Lämärit
30 Saastamoinen Annika (2007), Hermes

Puolustajat:
2 Andersson Nelly (2007), Titaanit / HIFK
3 Hämäläinen Iiris (2007), Rockets
4 Mäki Venla (2007), APV
5 Määttä Silja (2006), Kalpa
6 Pitkäaho Veera (2006), Diskos
7 Timonen Nanna (2006), Ilves

Hyökkääjät:
8 Ekoluoma Emma (2006), Kärpät
9 Hihnala Viivi (2006), JHT / Kiilat
10 Ketola Aada (2006,) Kuparikiekko
11 Klemola Mea (2006), KJT Haukat
12 Kokkoniemi Olivia (2006), Kiilat
13 Montonen Nenna (2007), HIFK
14 Saarinen Mira (2006), Kiekko-Espoo
15 Turunen Ella (2006), Jukurit
16 Wulff Mikaela (2007), Karhu-Kisst/HIFK

Valmentajat:
Andler Martin
Runtti Tomi

Olet nyt

Lisää tyttöjen Pohjola-leirin 2021 uutisia

 
 
 

Tyttöjen Pohjola-leiri kausi kaudelta

Etsi sivustolta