maanantai, 21 tammikuu 2019 14:57

Airaksesta Zadiin – Tulevaisuuden Tähdet -leirin pelaajat aakkosjärjestyksessä

Kirjoittanut
ERINOMAISUUDEN TAVOITTELU

Vierumäellä 25.-27.1.2019 järjestettävälle Tulevaisuuden Tähdet -leirille on kutsuttu 170 vuonna 2004 syntynyttä poikapelaajaa. Tässä leirin pelaajat sukunimiensä mukaan aakkosjärjestyksessä! Nimen perässä pelaajan seura sekä alueellinen joukkue, jossa hän pelaa leiriturnauksessa.

 

NIMI:                 SEURA:      JOUKKUE:
Airas Aaro            Ketterä     Kymi-Saimaa
Andersson Valtteri    JYP         Keskimaa
Antikainen Veikka     KalPa       Savo-Karjala
Arvekari Teppo        JYP         Yhdistelmä
Auma-aho Ville        Hokki       Pohjoinen
Bau Samu              Viikingit   Etelä 1
Bergman Jan-Kasper    TuTo        Länsirannikko
Erkinjuntti Robin     Kärpät      Yhdistelmä
Falck Veeti           IPK         Savo-Karjala
Fisk Johan            Jukurit     Kymi-Saimaa
Fjäder Altti          Jokerit     Etelä 2
Frilander Jiro        KalPa       Savo-Karjala
Gröhn Niklas          SaiPa       Kymi-Saimaa
Haikonen Antti        Jokipojat   Savo-Karjala
Hakala Aaron          Kärpät      Pohjoinen
Halonen Niklas        Lukko       Länsirannikko
Hannula Niko          Kärpät      Pohjoinen
Harviala Joonas       Ilves       Häme
Heikkeri Sisu         Jokerit     Etelä 2
Heikkilä Panu         RoKi        Lappi
Heikkinen Bruuno      Tappara     Häme
Heikkinen Iivari      Kärpät      Pohjoinen
Heinonen Otto         Ilves       Yhdistelmä
Helenius Kalle        Tappara     Yhdistelmä
Helminen Jaakko       HyRi        Etelä 2
Herpin Matthieu       Lukko       Länsirannikko
Hiltunen Aapo         Kärpät      Pohjoinen
Hiltunen Jarkko       Hokki       Pohjoinen
Hokkanen Otto         Ketterä     Kymi-Saimaa
Holm Kasper           Hermes      Keskimaa
Hult Oskari           K-Vantaa    Etelä 2
Huovila Santeri       K-Vantaa    Etelä 2
Hynninen Tuomas       KalPa       Savo-Karjala
Hämeenaho Lenni       YJK         Pohjoinen
Hämäläinen Konsta     RoKi        Lappi
Hölli Miro            Ilves       Häme
Ikonen Joona          KooKoo      Kymi-Saimaa
Jaamalainen Topi      SuKiKa      Savo-Karjala
Jokela Aki            Ässät       Länsirannikko
Jokimutka Oskari      LaJy        Länsirannikko
Jokipakka Ilari       Tappara     Häme
Joutsi Saku           HPK         Häme
Juhola Jesse          Lukko       Länsirannikko
Jyväsjärvi Jan        Blues       Yhdistelmä
Järvinen Jonne        Lukko       Länsirannikko
Kaikkonen Teemu       KJT Haukat  Etelä 1
Kallijärvi Jalmar     HTUHC       Lappi
Kangas Leevi          HIFK        Yhdistelmä
Karjalainen Paavo     Ilves       Häme
Karvonen Niko         Pantterit   Lappi
Kaukonen Jesperi      TPS         Länsirannikko
Kekki Sasu            HyRi        Etelä 2
Kemppainen Samppa     Hokki       Pohjoinen
Kettumäki Ville       Ilves       Häme
Kiiskinen Viljami     RoKi        Lappi
Kivinen Julius        Jokerit     Etelä 2
Kivipelto Viljami     JYP         Keskimaa
Koivuniemi Valter     Sport       Keskimaa
Kokki Otto            HPK         Yhdistelmä
Kollanen Miska        Pelicans    Yhdistelmä
Koppinen Veeti        Jokipojat   Savo-Karjala
Kopra Jaakko          Tappara     Häme
Korhonen Tuukka       Jokerit     Etelä 1
Korpela Aleksi        Hermes      Keskimaa
Korpela Luukas        Ässät       Länsirannikko
Korpi-Halkola Vennu   Pantterit   Lappi
Koskiniemi Ossi       Kärpät      Pohjoinen
Koskipirtti Max       Blues       Etelä 1
Kostamo Nico          Salamat     Etelä 1
Krook Aapo            JYP         Keskimaa
Kurkinen Veeti        Pantterit   Lappi
Kyllönen Tuomas       Hokki       Yhdistelmä
Kähkönen Tuomas       Hokki       Pohjoinen
Körkkö Veikka-Matti   HTUHC       Lappi
Laapio Miska          Pelicans    Häme
Lahtinen Lalli        SaiPa       Kymi-Saimaa
Laihola Arttu         Kärpät      Pohjoinen
Laitinen Ville        KalPa       Savo-Karjala
Lambert Marko         JYP         Keskimaa
Lappalainen Jesse     Jokipojat   Savo-Karjala
Lehmijoki Juhani      Blues       Etelä 1
Leinonen Joni         Tappara     Häme
Lempiäinen Joonatan   Ketterä     Kymi-Saimaa
Lokka Veeti           Hokki       Pohjoinen
Lukkarila Niklas      RoKi        Lappi
Lukkarinen Manu       Jokerit     Etelä 1
Lund Jacob            HIFK        Etelä 1
Luoma Niklas          Jokerit     Etelä 2
Luotonen Erkka        TPS         Länsirannikko
Lämsä Jimi            Pantterit   Lappi
Malinen Vertti        KalPa       Savo-Karjala
Mantere Eetu          Ilves       Yhdistelmä
Marttinen Milo        KalPa       Savo-Karjala
Mattila Alex          TPS         Länsirannikko
Maunu Aapo            HTUHC       Lappi
Maurola Valtteri      JYP         Keskimaa
Mikkonen Topi         KalPa       Savo-Karjala
Minkkinen Niko        JYP         Yhdistelmä
Muotio Aapo           RJK         Pohjoinen
Mustonen Henri        Kärpät      Pohjoinen
Mäkelä Jalmari        TuTo        Länsirannikko
Mäkelä Manu           Kärpät      Pohjoinen
Mäkinen Joonas        JYP         Keskimaa
Mäkitalo Miska        RoKi        Lappi
Mönkkönen Mika        Jokerit     Etelä 2
Naukkarinen Janne     SaiPa       Kymi-Saimaa
Nieminen Roope        Ilves       Yhdistelmä
Nissinen Tuomas       KJT Haukat  Etelä 1
Noiva Nestor          Jokerit     Etelä 2
Näykki Anton          Jokerit     Etelä 1
Oinonen Veeti         Jukurit     Kymi-Saimaa
Oja Simo              Ketterä     Kymi-Saimaa
Ojala Alex            K-Espoo     Etelä 2
Ojala Luukas          Kärpät      Pohjoinen
Oksanen Roope         Tappara     Häme
Pajula Lauri-Emil     Tappara     Häme
Pakarinen Sampo       Kärpät      Yhdistelmä
Pakka Nico            JYP         Keskimaa
Partanen Juuso        Jukurit     Kymi-Saimaa
Parviainen Perttu     Ketterä     Kymi-Saimaa
Pastinen Miko         Jukurit     Kymi-Saimaa
Peltonen Carlos       LäKi        Länsirannikko
Pirhonen Miro         SKK         Keskimaa
Pokka Sisu            Pantterit   Lappi
Porko Måns            Hermes      Keskimaa
Puronlahti Jere       K-Vantaa    Etelä 2
Rajala Juuso          Ässät       Länsirannikko
Rantalainen Joona     Ketterä     Kymi-Saimaa
Rautiainen Janne      Hokki       Yhdistelmä
Riipi Otso            RoKi        Lappi
Saari Kasper          Blues       Etelä 1
Saarinen Kaj          HPK         Häme
Saastamoinen Lauri    Jokerit     Etelä 1
Salmela Joona         Kärpät      Yhdistelmä
Salminen Alvar        Lukko       Länsirannikko
Salmivuori Daniel     HIFK        Etelä 1
Savolainen Eemil      KooKoo      Kymi-Saimaa
Savonjousi Kalle      Ilves       Häme
Seppälä Jose          Hermes      Keskimaa
Seppälä Sisu          HPK         Häme
Siekkinen Rini        Pantterit   Lappi
Sirenne Nestori       SaiPa       Kymi-Saimaa
Skinnari Axel         Pelicans    Häme
Skog Aleksi           Jokerit     Etelä 1
Soikkeli Tuukka       Ässät       Länsirannikko
Soukka Luukas         KKP         Pohjoinen
Summanen Alvar        Blues       Etelä 1
Sundgren Miikka       KalPa       Savo-Karjala
Tanskanen Max         Jokipojat   Savo-Karjala
Tapio William         Pantterit   Lappi
Taskinen Joona        Jokerit     Etelä 2
Tauslahti Miro        Jokipojat   Savo-Karjala
Tervamäki Eetu        Tappara     Yhdistelmä
Tolppola Venni        Blues       Etelä 2
Topp Eeli             Sport       Keskimaa
Tossavainen Roope     IPK         Savo-Karjala
Tuominen Lauri        Pelicans    Yhdistelmä
Tuomioksa Roope       KJT Haukat  Etelä 2
Turppa Tuomas         RoKi        Lappi
Vajanto Aapeli        KalPa       Savo-Karjala
Valtonen Veeti        Ketterä     Kymi-Saimaa
Vesala Juuso          Hermes      Keskimaa
Vesterberg Jesper     HC Nokia    Häme
Vierikko Evert        TPS         Länsirannikko
Vikman Daniel         Blues       Etelä 1
Vuontisvaara
    Ossi-Veikka       JYP         Keskimaa
Väisänen Viljami      Blues       Etelä 1
Winqvist Kasper       K-Espoo     Etelä 2
Wulff Aatu            Jokerit/
                      Viikingit   Etelä 2
Zad Taha              JYP         Keskimaa

Tulevaisuuden Tähdet -tapahtuman joukkueiden kokoonpanot:
Etelä 1
Etelä 2
Häme
Keskimaa
Kymi-Saimaa
Lappi
Länsirannikko
Pohjoinen
Savo-Karjala
Yhdistelmäjoukkue

 

 

Olet nyt

Lisää Tulevaisuuden Tähdet -uutisia