keskiviikko, 31 tammikuu 2018 12:59

Nämä 62 pelaajaa valittiin Pohjola-leirille Tulevaisuuden Tähdet -tapahtumasta!

Kirjoittanut

Viime viikonloppuna Vierumäellä järjestetty 2003-ikäluokan Tulevaisuuden Tähdet -turnaus oli viimeinen kartoitustapahtuma Pohjola-leirille. Tulevaisuuden Tähdet -tapahtuman 170 pelaajan joukosta valittiin Pohjola-leirille 62 pelaajaa. Tässä on valittujen pelaajien lista - kahdeksan maalivahtia, 21 puolustajaa ja 33 hyökkääjää!   

Maalivahdit (8):
Hanka Oskari, KuRy Kurikka
Jämsä Joni, Jokerit Helsinki
Koskenvuo Aku, Blues JR Espoo
Löfgren Benjamin, Viikingit Helsinki
Rovio Topias, TPS Turku
Sipiläinen Viljo, Pelicans Lahti
Taimi Olli, HIFK Helsinki
Tuovinen Hugo, SaPKo Savonlinna

Puolustajat (21):
Aunala Tino, JYP Jyväskylä
Ervasti Kalle, HIFK Helsinki
Haakana Santeri, Blues JR Espoo
Heimosalmi Aleksi, Ässät Pori
Hellman Verneri, Ässät Pori
Hirvonen Timi, HIFK Helsinki
Inhala Justus, Blues JR Espoo
Jauhiainen Roni, JYP Jyväskylä
Karjalainen Veeti, SaPKo Savonlinna
Kokko Jeremias, Kärpät Oulu
Lehikoinen Atte, Jokipojat Joensuu
Leppänen Onni, Jokerit Helsinki
Leskinen Saku, Lukko Rauma
Loukkojärvi Joni, SaiPa Lappeenranta
Majaniemi Jesper, Tappara Tampere
Nieminen Sampo, Viikingit Helsinki
Pitkäjärvi Paulus, Jokerit Helsinki
Sarell Aapo, SaiPa Lappeenranta
Sipilä Lauri, Blues JR Espoo
Vepsäläinen Eetu, KalPa Kuopio
Välimaa Janne, Tappara Tampere

Hyökkääjät (33):
Aaltonen Janne, Pelicans Lahti
Ahonen Verneri, Tappara Tampere
Honkavuo Arttu, Jukurit Mikkeli
Husso Santeri, KalPa Kuopio
Jaatinen Otto, IPK Iisalmi
Karppinen Leevi, Kärpät Oulu
Knihti Feetu, Ässät Pori
Kuiri Rasmus, Hurtat Lieksa
Kuismin Rasmus, Blues JR Espoo
Kumpula Joona, Jokerit Helsinki
Lanki Tomas, FPS Forssa
Lehtinen Visa, Pelicans Lahti
Liukka Niklas, Ketterä Imatra
Lohisalo Joonas, K-Laser/KKP Oulunsalo
Löytynoja Veeti, Kärpät Oulu
Malmstedt Hessu, SaPKo Savonlinna
Matikka Miko, Jokerit Helsinki
Mononen Veeti, Jokerit Helsinki
Mäkinen Samuel, JYP Jyväskylä
Peltonen Miko, Jokerit Helsinki
Perklen Hugo, Blues JR Espoo
Pirjetä Lucas, TPS Turku
Päivärinta Sami, SoPa Somero
Pöllänen Henri, JYP Jyväskylä
Rantonen Matias, Viikingit Helsinki
Rouhiainen Joonatan, Tappara Tampere
Sieppi Severi, KJT-Haukat Kerava
Surenkin Petrus, HIFK Helsinki
Tillqvist Benjamin, Ässät Pori
Tuominen Eeti, Ilves Tampere
Vehkalahti Juho, Kärpät Oulu
Veijola Otso, Kärpät Oulu
Väisänen Kalle, Titaanit Kotka