maanantai, 03 syyskuu 2018 01:08

Lindat, Micut, Noorat ja Venlat - Näillä Naisleijonien pelaajilla oli nimikkojoukkueet Leijonapennut-tapahtumassa - Joukkueiden kokoonpanot

Kirjoittanut
ERINOMAISUUDEN TAVOITTELU
Linda Välimäki (vas.), Michelle Karvinen, Noora Räty ja Venla Hovi. Linda Välimäki (vas.), Michelle Karvinen, Noora Räty ja Venla Hovi.

Kuortaneella keskiviikosta lauantaihin järjestetyssä Leijonapennut-tapahtumassa pelattiin leiriturnaus, jonka joukkueet lainasivat nimensä Naisleijonien pelaajilta.

Lindat-joukkueen nimikkopelaaja oli hyökkääjä Linda Välimäki, Micut-joukkueen Michelle Karvinen, Noorat-joukkueen Noora Räty ja Venlat-joukkueen Venla Hovi.


Tässä joukkueiden kokoonpanot:

Lindat:

Maalivahdit:
1 Packalen Lilli, HJK/HIFK
30 Uotinen Helmi, Pelicans
Puolustajat:
2 Kortelainen Suvi, Viikingit
3 Paasilinna Sara, Haki
4 Simola Josefina, HPK
5 Wilkman Daniela, Kiekko Vantaa Juniorit
6 Vihervuori Satu-Maaria, IHK/HIFK
Hyökkääjät:
7 Hietala Jenna, YJK
8 Keskisarja Moona, Cowboys
9 Konttila Liinu, HPK
10 Konttinen Nea, Jää-Ahmat
11 Korpela Nella, JPK
12 Paroinen Veera, Warkis
13 Schalin Julia, BJR
14 Suhonen Sara, Kiekko Vantaa Juniorit
15 Tervonen Nea, Kuortane
16 Vehmassalo Vilma, KJT

Valmentaja: Katja Pasanen


Micut:

Maalivahdit:
1 Lahtinen Kiia, Hunters
30 Puonti Emilia, HPK
Puolustajat:
2 Eronen Ada, EPS
3 Kari Sofia, JPK
4 Kylliäinen Olivia, SaiPa
5 Valtonen Veera, EKS
6 Yrjölä Siiri, Kiekko Vantaa Juniorit
Hyökkääjät:
7 Antti-Roiko Anna-Kaisa, Kärpät
8 Auvinen Silja, Jyki
9 Kokora Heidi, KK-81
10 Kolehmainen Saara, HPK
11 Koskipalo Neea, HIFK
12 Metsä-Tokila Emmi, UJK
13 Nuolikoski Roosa, JPK
14 Pere Anni, LJK
15 Rokka Enna, KJT
16 Salonen Pauliina, TPS

Valmentaja: Riikka Lehtomäki


Noorat:

Maalivahdit:
1 Karling Selena, BJR
30 Korhonen Iida, Jukurit
Puolustajat:
2 Harju Sofia, Kärpät
3 Berg Nella, VG-62
4 Koskinen Josefina, PK-83
5 Saarenpää Nea, HaKi
6 Varjonen Sinna, TPS
9 Hiironen Jessi, Jyki
Hyökkääjät:
7 Grönlund Erica, HIFK
8 Jääskeläinen Fanni, IPK
10 Kettunen Kiira, SaiPa
11 Koskinen Karita, PokLi
12 Mustakoski Senni, PK-83
13  
14 Vartiainen Sanni, HPK
15 Viinikainen Veera, KJT
16 Virtanen Peppi, Jyki/Jyp

Valmentaja: Jami Kantola


Venlat:

Maalivahdit:
1 Nieminen Pinja, KJT
30 Oilinki Iina, MuJK
Puolustajat:
2 Aarniovuori Nella, Diskos/Jyp
3 Koukkula Oona, Kuortane
4 Mourujärvi Emmi, RoKi
5 Sundman Fredrica, Karhu-Kissat
6 Yli-Kauppila Aliisa, S-Kiekko
Hyökkääjät:
7 Havana Oona, Kärpät
8 Kaunisto Peeda, Warkis
9 Korhonen Erica, HIFK
10 Kuoppala Jenniina, Sport
11 Käyhty Nia, KJT
12 Saari Janina, KooKoo/PokLi
13 Salminen Aada, HaKi
14 Skog Alisa, Kiekko Vantaa Juniorit
15 Tirkkonen Emmi, KalPa

Valmentaja: Mari Saarinen