Leijonat.fi

     

KJT Hockey (Keski-Uudenmaan Juniorikiekkoilun Tuki ry) hakee valmennuspäällikköä 1.5.2016 alkaen

Haemme joukkoomme päätoimista valmennuspäällikköä


Valmennuspäällikön tehtävänä on johtaa, ohjata ja valvoa seuran valmennus- ja kasvatustyötä seuran strategian ja linjausten mukaisesti. Työ vaatii tekijältään organisointi- ja esimiestaitoja sekä valmennus- ja ohjaustehtävissä pedagogista osaamista. Työssä tarvitaan laaja-alaisesti hyviä vuorovaikutustaitoja, sosiaalista ja ulospäin suuntautunutta luonnetta sekä aktiivisuutta ja kiinnostusta seuran ja toimintaympäristön sekä itsensä kehittämiseen.

 

Valmennuspäälliköllä tulee olla liikunta-alan perustutkinto tai vastaava koulutus sekä vähintään Suomen Jääkiekkoliiton perustason koulutuskokonaisuus.

 

Seuran strategia löytyy osoitteesta www.kjthockey.fi

 

Vapaamuotoiset hakemukset palkkatoivomuksineen pyydetään toimittamaan 18.12.2015. mennessä osoitteeseen:

 

janne.mellin@kjthockey.fi

 

Janne Mellin

Puheenjohtaja

KJT Hockey

p. 040 314 3249

Lataa Liitteet:
Viimeksi muutettu


Suomen Jääkiekkoliiton yhteistyökumppanit: